HABER

Savaş Dinçel son filmini göremedi

Savaş Dinçel son filmini göremedi

Evinde geçirdiği iç kanama sonucu dün gece hayatını kaybeden Savaş Dinçel, çekimleri tamamlanan son filmi "Suluboya"yı görmedi.

Ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı, karikatürist Savaş Dinçel, çekimleri yaklaşık iki yıl süren son filmi "Suluboya"nın tamamlanmış halini göremeden hayatını kaybetti. Savaş Dinçel filmde Bedri Koraman ve Altan Erkekli ile aynı sokakta çalışan ve birlikte yaşayan bir sokak ressamını canlandırıyordu. Oyuncuların karikatürize edilmiş hallerinin işlendiği filmde diğer rolleri Haluk Bilginer, Tamer Karadağlı, Serra Yılmaz, Mirkelam, Ayşenur Yazıcı, çocuk oyuncu Sarp Alemdaroğlu, Bedri Koraman ve Metin Uca paylaşıyor. Film 2008'de vizyona girecek.

Geçtiğimiz aylarda çekimleri biten filmin yapımcısı Cihat Hazardağlı Dinçel'in çekimler sırasında son derece sağlıklı göründüğünü belirterek, Dinçel'le ilgili bir anısını şöyle anlattı:

"Gayet sağlıklıydı hatta 'çekim saat 6'yı geçerse ben viskimi isterim' demişti. Viski geldi. İçti ama sarhoş olmadı. Biz çekimlere devam etmek zorundaydık. İçince rolununu oynayamayacak diye çok korkmaya başladık. Çünkü ön hazırlığı zaman alan bir çalışmaydı. Ama o son derece normal oynamaya devam etti. Saatlerce hem içti hem oynadı. Ben eski toprak diye düşünüyordum. Aniden kızmaya başladı. ‘Şunun tadına bak' dedi. ‘Bu içki sahte' dedi. İçki gerçekten bozuk veya sahteydi."

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön