HABER

Savaş gibi kongre

Turhal Yeni Nakliyeciler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Olağan Kongresi'nde çıkan kavgada biri silahla olmak üzere 3 kişi yaralandı.

Tokat'ın Turhal İlçesi'nde Mevcut Bakan Alaaddin Çitil ve Halil Arslan adaylıkları koyduğu Yeni Nakliyeciler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Genel Kurul Toplantısı olaylı geçti. Kooperatif üyelerinin oy kullanabilmeleri için gerekli olan vekaletnamelerin bazılarının ilgili yasa gereği geçersiz sayılması üzerine Halil Arslan adaylıktan çekildiğini bildirdi. Halil Arslan ve kendisini destekleyen kooperatif üyelerinin salonu terk ettiği sırada arbede çıktı.

Seçimin yapıldığı salonda sandalyeler havada uçuşurken, salon dışında devam eden kavgada ise silah sesleri duyuldu. Turhal İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet polisinin biber gazı ile müdahale ettiği kavgada Halil Arslan ile Ali Arslan çeşitli yerlerinden, Talip Arslan ise kurşunla kalçasından yaralandı. Tabancadan çıkan mermilerden bazılarının ise kooperatif salonunun pencere camına ve doğramalarına isabet ettiği görüldü. Olayda silah kullandığı iddia edilen F. A. ise polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön