HABER

"Savaşa hayır" pastası

İZMİT (İHA)- İzmit'te pastanecilik yapan bir firma, ABD'nın Irak'a yapacağı muhtemel bir saldırı ile ilgili olarak 50 kilogramlık "Savaşa Hayır" pastası yaptı.

Ayaz Unlu Mamuller'in sahibi Alaattin Ayaz, muhtemel bir Irak Savaşı'nı istemediklerini ve Türk halkının ortak isteğinin de barış olduğunu ifade ederek, "Bu nedenle savaşa hayır adını verdiğimiz bir pasta yaptık. Pasta ustamız Seyhan Aka'nın yaptığı bu dev pastanın üzerinde Bağdat sokakları, Amerikan askerleri, füze rampaları ve çeşitli asker motifleri bulunuyor. Amerika ile Irak savaşını şekillendiren pasta üzerinde bulunan bir bebek de elinde 'Yaşamak istiyorum' yazılı bir pankart tutuyor" dedi.
50 kilogram ağırlığındaki pastayı görenlerin şaşkınlıklarını ve beğenilerini gizleyemediklerini de ifade eden Ayaz, "Pasta önce şaşırtıyor. Ancak, insanlar da barıştan yana oldukları için çalışmamızdan dolayı bizi kutluyorlar. İzmitlilerden olumlu tepki almak bizi mutlu etti" şeklinde konuştu.
Ayaz, birkaç gün daha pastanenin vitrinini süsleyecek olan pastayı daha sonra vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacaklarını da söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön