Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'den F-35 açıklaması

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Türkiye'nin F-35'ten çıkarıldığını resmi olarak bekliyoruz. Türkiye o zamana kadar yükümlülüklerine bağlı kalacaktır. Türkiye zorunlu olmadıkça yabancı ekipman satın almayacak" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "F-35 olayında bugüne kadar her türlü ödemeyi, yükümlülüğümüzü kusursuz şekilde yerine getirdik." dedi.

Tek taraflı bir askıya alma kararı olduğunu belirten Demir, "Anlaşmalarda yeri olmayan bir karar. Resmi hale gelmesini bekliyoruz. Askıya alma kelimesi kullanılıyor, çıkartılma kelimesi değil. Çıkartılmanın kendine has hükümleri olabilir, o devrede yok. Türkiye'nin dışlanması durumunda uçak başına 7-8 milyon doları aşacak maliyet artışı olacak." ifadelerini kullandı.

"HER TÜRLÜ OPSİYON MASADA"

Demir, Milli Muharip Uçak projesinin hızla devam ettiğini ve daha da hızlanacağını vurguladı.

SSB Başkanı Demir, "Türkiye alternatifleri değerlendirmeye devam edecektir. Her türlü opsiyon masada." dedi.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
ucakları vermiyorlarsa derhal paramızı hemen iade etsinler..
INSALLAH BIRGUN BIZDE KENDI UÇAGIMIZI YAPARIZ
@sipahi17 yok işte anlaşmalarda sen yükümlülüklere uymak zorundasın. imza atarken natonun sana dediklerini yapacağına imza atıyorsun zaten. yiyorsa natodan çık yalnız o 6.filoyu protesto edenlere saldıran gurubun içinde eski meclis başkanı şahsiyetler var. sizinkisi biraz nato sevdası, öyle kolay ayrılamıyorsunuz müttefiklerinizden
@sipahi17 hani yerli uçağımız göklerdeydi
paramizi geri versinler suv57 aliriz daha iyi
@sinan_1986_abrht pazardan armut mu alıyon? o para yandı beybi, onu geç. bizim bi yerli uçağımız göklerde afişi vardı, o da yalan oldu. şimdi de moskof mu oldunuz len :D hani gomunistti bunlar? siyasal islam hiç şaşırtmıyor :D
rusya bağlantısı tamam yani
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler