Sayed inandı bir kere!

Trabzonspor'un Mısırlı oyuncusu Sayed Moawad, şampiyonluğa alışık bir oyuncu olduğunu ve Trabzonspor'da da kısa süre içerisinde aynı başarıyı yakalayacağına inandığını söyledi. Moawad, Trabzonspor Dergisi'nin bu ayki sayısında yayınlanan röportajında, Trabzonspor gibi büyük bir takıma geldiği için mutlu olduğunu ifade ederek, "Şehrin güzel olduğunu ve taraftarın da büyüleyici olduğunu gördüm. Amacım futbolun böylesine sevildiği bir yerde kısa sürede kendimi gösterip uzun yıllar bordo-mavili formayı giymek" dedi.

Antrenmanlarda üzerine düşeni yapacağını belirten Moawad, "Burada kendimi gösterip formayı giymek istiyorum. Her futbolcu gibi ben de sürekli oynamak amacındayım. Antrenmanlarda üzerime düşeni yapacağım. Son karar hocamızındır. Kendisi uygun gördüğünde şans verecektir. Her türlü karara saygılıyım" diye konuştu. Trabzonspor'dan teklif geldikten sonra birçok arkadaşıyla görüşüp fikirlerini aldığını kaydeden Moawad, şöyle konuştu: "Ayman'a da sordum. Kiminle konuştuysam bana düşünmeden, gönül rahatlığıyla gitmemi söylediler. İlk kez yurt dışına çıktım. Geldikten sonra ilk 1-2 gün biraz sıkıldım. Çekingenlik oldu. Ancak daha sonra biraz da buranın örf ve adetlerinin Mısır'a benzemesi nedeniyle hemen üzerimdeki çekingenliği attım. Şu anda hiç sorun yok. Türkiye'nin Müslüman bir ülke olmasının avantajlarını da yaşadım. Trabzon'a ilk geldikten sonra Ayman ile birlikte cuma namazına gittim. Cami tıklım tıklım doluydu. Görüntü beni oldukça mutlu etti. Bu nedenle kendimi şanslı hissediyorum. Trabzon'da herkes bana yardımcı olmaya çalıştı." Mısır'ın El İsmaily takımı ve Mısır Milli Takımında şampiyonluklar yaşadığını belirten Moawad, şöyle devam etti: "Şampiyonluğa alışık bir oyuncuyum. Trabzonspor'un da 6 kez şampiyon olduğunu biliyorum. İnanıyorum ki kısa süre içerisinde burada da aynı başarıyı yakalarım. Taraftarların şampiyonluk beklentisi üzerimde baskı oluşturmaz. Taraftar baskısına da alışığım. Kesinlikle bir sorun yaşanmaz."

AFRİKA ŞAMPİYONLUĞU

Moawad, Mısır Milli Takımıyla Afrika Uluslar Kupası'nda üst üste ikinci kez şampiyonluk yaşadıklarını ifade ederek, şunları söyledi:
"2006 yılındaki ilk şampiyonluk daha kolay oldu. Çünkü turnuva Mısır'da düzenlenmişti. Yoğun bir taraftar topluluğu önünde mücadele ettik. İkinci turnuva daha zor oldu. Bir önceki yıl şampiyon olduğumuz için bütün takımlar bize karşı farklı motive oldular. İyi mücadele etmeye çalıştılar. Bütün takımlarda bizden daha iyi olağanüstü yıldız oyuncular vardı. Biz bu şampiyona öncesi takım arkadaşlarımızla birlikte bir araya gelip 'nasıl başarılı oluruz' diye kendi aramızda tartıştık. Sonunda anladık ki dünyanın en iyi yıldızlarına sahip takımlara karşı tek şansımız bir bütün olarak mücadele etmekti. Tek yumruk olmazsak şansımızın çok az olacağı belliydi. Herkes birbirine kenetlendi. Kısacası savaşarak müsabakaları kazandık. Hiçbir zaman pes etmedik. Elimizden ne geliyorsa sonuna kadar ortaya koyduk."
Takım olmanın çok önemli olduğunu belirten Moawad, "Sahada mücadele eden herkes tek yürekti. Böyle olunca herkesin işi kolaylaşıyor. Takım olmak çok önemli. Ben şunu anladım ki tek başına ne kadar büyük yıldız olursanız olun hiçbir işe yaramıyor. Trabzonspor'a da ilk geldiğimde birlik konusunda aynı duyguları hissettim. Oyuncular arasındaki diyalog gayet iyi. Teknik adamlar ve yöneticilerin ilgisi iyi. Desteklerini esirgemiyorlar" diye konuştu.
Moawad, İspanya Ligi'nin çok kaliteli bir lig olduğunu ve Türkiye'den sonra orada futbol oynamayı isteyeceğini kaydetti.