SBS'ye başvuru süresi yeniden uzatıldı

SBS'ye başvuru süresi yeniden uzatıldı

Ankara (AA)- Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Seviye Belirleme Sınavı'nın (SBS) başvuru süresini ikinci kez uzatarak, başvuramayan öğrenciler için 7 Mart Cuma gününe kadar süre tanıdı.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, konuya ilişkin valiliklere genelge gönderdi. Genelgede, 21-22 Haziran 2008 tarihlerinde uygulanacak olan 6 ve 7. sınıflara yönelik SBS ile Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavının başvurularının 11-22 Şubat 2008 tarihleri arasında alındığı ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle başvuru süresinin, 29 Şubat 2008 tarihine uzatıldığı anımsatıldı.

Bu sene ilk kez uygulamaya konulan yeni başvuru sistemi ile sadece ilgili bankalara sınav ücreti yatırarak başvurunun yapılmasının sağlandığı belirtilen genelgede, şunlar kaydedildi:

"Başvuruların incelenmesi sonucu, başvuru süresinin dolmasına rağmen sınav başvurusunu yapmayan öğrenciler olduğu görülmektedir. Öğrencilerin daha sonraki yıllarda telafisi mümkün olmayacak bir mağduriyete uğramaması için ilçe milli eğitim müdürlükleri ve okullar ile acilen bağlantıya geçilerek, başvurusunu yapamayan öğrencilerin başvuru yapamama sebeplerinin araştırılması gerekmektedir.

Başvurusunu yapmak isteyen öğrenciler var ise 7 Mart 2008 Cuma günü mesai bitimine kadar ilgili bankalara sınav ücretlerini yatırarak, başvurularını yapmalarının sağlanması gerekmektedir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler