HABER

Sedat Peker DGM'de

"Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek ve üyesi olmakla" suçlanan Sedat Peker'in de aralarında bulunduğu 25 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Sedat Peker DGM'de

İstanbul 1 No'lu DGM'de görülen duruşmaya, tutuksuz yargılanan 25 sanıktan aralarında Sedat Peker'in de bulunduğu 3 kişi katıldı. Duruşmada kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen Sedat Peker, "Geçmişten gelen, bana ve aileme olan bir kin var. Bazı kişiler, bana karşı ailemden kaynaklanan bir düşmanlık duyuyor. Belli siyasi kimlikteki kişilerin baskıları ile bu tatbikat hazırlandı" dedi.

Türkiye'de bugüne kadar kendisi ile ilgili bir çok suçlamanın yapıldığını ve herkesin kendisiyle uğraştığını belirten Peker, "Benim yatak odama, salonuma kamera yerleştirmişler. Kameraları buldum ve şikayet ettim. Kimin koyduğu halen tespit edilemedi. İnsanın yatak odasında yaptığı şeyler sınırlıdır. Ben porno yıldızı mıyım da benim yatağıma kamera koyuyorlar? Bir insan ailesi ile yatağında ne yapıyorsa ben de onu yapıyorum" diye konuştu.

Sedat Peker'in ardından söz alan diğer sanıklar Metin Koççakmak ve Mehmet Kızılok da, suçsuz olduklarını söyleyerek tahliye talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, Sedat Peker ve diğer 2 sanığın yurt dışına çıkış yasağının kaldırılmasıyla ilgili taleplerine "ret" cevabı verirken, sanık avukatlarının, davanın DGM kapsamından çıkarılması ve görevsizlik kararı verilmesi yönündeki taleplerini de kabul etmedi. Duruşma, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
SEDAT SEDAT İŞİ ETTİN BERBAT NE LÜZUM VARDI GİTTİN ARABIN YANINA SIĞINDIN VE BAŞLADIN BAZI KİŞİLERİ TÖHMET ALTINDA BIRAKMAYA VE SENİ BUDEVLETİN ALAMAYACAĞINIMI SANDIN BAK ALDI GETİRDİ ARABTA SENİ TESLİM ETTİ YAZIK YAPTIN UMARIMKİ YAPTIKLARININ YANLIŞ OLDUĞUNU ANLAMIŞSINDIR,BU DEVLETİN GÜCÜ HERYERE HERKESE YETER UNUTMA
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler