HABER

Sedef hastalarına müjde

Dünyada Sedef hastalığına iyi gelen tek tedavi merkezi olan Sivas'ın Kangal İlçesi'ndeki "Balıklı Kaplıca"nın sağlık kapsamına alındığı ve artık sevkli hastaların da kaplıcadan faydalanacağı bildirildi.

Sedef hastalarına müjde

İHA muhabirine özel açıklamalarda bulunan Kangal Balıklı Kaplıca İşletmesi Müdür Yardımcısı Mehmet Ünsal, Kangal Balıklı Kaplıca'nın 11 Şubat 2004 tarihli Resmi Gazete' de yayınlanarak, "Kaplıca Tedavi Sağlık Merkezi" olarak ilan edildiğini belirtti.

Resmi Gazete' de yayımlanan kararla ilk olarak 657 sayılı Devlet Memuru Kanuna'na tabi hastalarla Emekli Sandığı hastalarının ücretsiz tedavi olabileceklerini belirten Ünsal, şöyle konuştu:
"Alınan kararla Sağlık Kapsamına alınan kaplıcamızdan 657'ye tabi devlet memurları ile Emekli Sandığı üyeleri yararlanabilecek. İlgili kurumların sağlık kuruluşlarından sevkli gelecek olan bu hastaların masrafları ise devlet tarafından karşılanacak" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yapılacak olan anlaşmayla diğer kurumların çalışanlarının da Kangal Balıklı Kaplıca'dan faydalanabileceklerini ifade eden Ünsal, "Yönümüzdeki günlerde İlgili bakanlıklarla yapılacak olan anlaşma sonrasında SSK ve Bağ-Kur'lu hastalar da kaplıcadan faydalanabilecekler" diye konuştu.
Diğer taraftan Kangal Balıklı Kaplıca'nın Sağlık Kapsamına alınmasına sevindiklerini belirten Murat Er isimli sedef hastası, "Ben Iğdır'dan gelerek burada tedavi oluyorum. Buranın sağlık kapsamına alınması sevindirici. Çünkü maddi durumu iyi olmayan hastalar buraya gelerek tedavilerini yaptırabilecekler. Devletin bu konuya el atması bizleri sevindirdi" ifadelerini kullandı.

SİVAS (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön