HABER

"Seferberlik ilan ettik" diyerek duyurdu! Özhaseki'den öğrenci yurtlarıyla ilgili açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, öğrenci yurtlarına ilişkin "AK Partili belediyeler olarak seferberlik ilan ettik. Önümüzdeki günlerde hangi öğrencimiz ihtiyaç sahibi ise belediyelerimize müracaat edebilirler." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki yaptığı açıklamada, okulların açılması ve yüz yüze eğitimin başlamasıyla yurtlara talebin arttığını, özellikle yaşadıkları şehirlerin dışında eğitim gören gençlerin bir anda yurtlara müracaat ettiğini söyledi.

"AK PARTİLİ BELEDİYELER OLARAK BİR KARAR ALDIK"

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile yurt ihtiyacıyla alakalı görüşmesinde çok tatmin edici cevaplar aldığını belirten Özhaseki, şöyle devam etti:

"Bütün şehirlerde hazırlıklarını yapmışlar, kayıtlarını yapıyorlar. Gelen öğrencilere yardımcı olmak için müthiş bir çaba içerisindeler. Ev sahipliğinde bir kusur gösterilmiyor. Zaten yurtların fiziki şartları da eskiye oranla çok daha güzel. Bu konuda eminiz. Ancak gittiği şehirde yedekte kalanlar ya da yurt çıkmayanlar, öğrencilerimiz belki olabilir. Sebebi hiç önemli değil. Öğrencilerimizin barındırılması ve okula hazırlık dönemi için gençlerimize imkan sunulması için AK Partili belediyeler olarak bir karar aldık. Bugün içinde ülkemizde 1389 belediye var. Bunlardan 803'ü AK Partili belediyeler. Belediye başkanlarımız, bu çerçevede gençlere duyuruda bulunuyorlar. Ola ki müracaatınıza olumsuz cevap geldi veya yurt çıkmaması gibi bir durum söz konusu oldu, o zaman bize müracaat edebilirsiniz. Belediyelerimiz, gençlere yer bulma konusunda yardımcı olacaklar."

Her ilde kamu kurumlarının misafirhaneleri olduğuna dikkati çeken Özhaseki, AK belediyeler olarak öğrencilere gerekli destekleri de vereceklerini dile getirdi.

"SEFERBERLİK İLAN ETTİK"

Devlet yurtlarının beş yıldızlı otel konforunda olduğunu vurgulayan Özhaseki, yurt çıkmama ihtimaline karşılık AK Partili belediyelerin öğrencilerin müracaatlarını beklediğini ifade ederek, "Bütün AK Partili belediyeler sonuna kadar öğrencilerimize yardımcı olacaklar. Bu konuyu provokatif bir şekilde eylem sebebi yaparak sokağa dökülmek, bazı işgüzar muhalefetin işi olsa gerek. Biz iş yapma, insanlara yardımcı olma tarafındayız, öğrencilerimizin problemlerini giderebilme tarafındayız. O yüzden de AK Partili belediyeler olarak seferberlik ilan ettik. Önümüzdeki günlerde hangi öğrencimiz ihtiyaç sahibi ise belediyelerimize müracaat edebilirler. Arkadaşlarımızın tamamı onların hizmetinde olacaklar, yerlerini yurtlarını ayarlayacaklar." diye konuştu.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
bu müracaatlar partinize kayıt yaptırarak mı olacak !!??
Şimdi Sözcüye ve CHP ye bakarsak AKP döneminde hiç yurt yapılmamış yurt sayısı azalmış 2020 ve 2021 rakamları ile olmaz bu iş bakacaksan 2009 2021 arası tüm yıllara bakacaksın AKP yi savunduğum yok ama CHP nin ve Sözcünün her lafına şüpheyle yaklaşırım Sabah ve ATV ye de aynı şekilde hemen inanmam bu kadar basit
İyide birde 2001 yılında üniversite sayısı,üniversitede okuyan öğrenci sayısı devletimizin öğrenci yurtları kapasitesi ile 2021 yılındaki aynı rakamları al eline incele ve sonrada karar ver.Haksızlık yaptığın içinde özür dile.
sen tüm yorumlara şüphe ile bak renğini belli etme
Sözcü ve CHP ye soruyorum 2001 yılında Türkiye'de KYK yurdu Kapasitesi ve sayısı kaç idi 2021 yılında kaçtır 2020 ve 2021 karşılaştırıp bakın bakın yurt sayısı ve kapasitesi azalmış demek sadece algı yönetimidir kardeşim ve bir yurt 1 senede inşa edilmez sonuçta !!!!
o zaman size soruyorum 2001 yılında öğrenci sayısı kaçtı şimdi kaç
Ama bak devletin inşaatları o müteahhitler tarafından öyle hızlı bitiriliyorki bir yılda ne kadar istenirse hemen bitirirler.
Geri Dön