HABER

Şehit aileleri olayların abartılmasından rahatsız

AYDIN (İHA) - Aydın Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sevil Esin, medya tarafından bazı olayların fazla abartıldığını belirterek "Bizler de bu ülkede yaşayan bir bireyiz. Son şehitlerimizden birinin çocuğunun ayağındaki ayakkabı ve çorabı haberlere konu edildi. Duyarlılıklarına teşekkür ediyoruz, ama şehit aileleri olarak devletimizi her zaman yanımızda görüyoruz" dedi.

Son yaşanan terör olaylarının ardından verilen şehitlerin acılarını tazelediğini, ancak vatan, bayrak, kutsal ve milli değerler için ülkesini seven her Türk vatandaşının her zaman şehit olmaya hazır olduğunu inandıklarını belirten Aydın Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sevil Esin, şehit haberleri sırasında kötü niyetle olmasa da bazı olayların abartıldığını söyledi. Esin "Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve özellikle halkımız bize göre gerçekten şehit ve gazilerine sahip çıkıyor.

Televizyonlarda, son şehitlerimizden birinin çocuğunun delik çorabı farklı bir şekilde haberlere konu oldu. Hepimiz ülkenin bazı gerçeklerini biliyoruz. Evlerimizde hiç midelik çorap giymedik. Hem çocukların bu kadar deşifre edilmesine uygun bulmuyoruz" diyerek kendilerini kesinlikle yalnız hissetmediklerini ve çocukların da fazla deşifre edilmemesini istedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön