HABER

Şehit babasından bölücülere göz dağı

BURSA (İHA) - Oğlu Ramazan Okur'u 13 Temmuz'da şehit veren Bursalı baba Mehmet Okur, "Tek oğlum vatan uğruna şehit oldu. Eğer başka evladım olsaydı onu da gönderirdim, gerekirse ben de bu vatan uğruna ölmeye hazırım" dedi.

BUGİAD, asker ve polis şehit ailelerini Almira Otel'deki iftar yemeğinde buluşturdu. 250 kişinin katıldığı iftarda söz alan baba Okur'un, oğlunun 3 ay önce Bitlis'te şehit olduğunu anlatması her biri şehit ve gazi yakını olan davetlilere duygulu anlar yaşattı. Oğlu Ramazan Okur'u 13 Temmuz'da şehit veren Mehmet Okur, "Tek oğlum vatan uğruna şehit oldu. Eğer başka evladım olsaydı onu da gönderirdim, gerekirse ben de bu vatan uğruna ölmeye hazırım" diyerek bölücülere mesaj verdi.
Açış konuşmasını yapan BUGİAD Başkanı Hayati Canlılar, 4 yıldır gelenekselleşen bu iftarların şehit ve gazilerimize bir vefa borcu olduğunu belirterek, "Önümüzdeki yıllarda da bu gelenek devam edecek" dedi. Ramazan ayında Bursa'da Yıldırım, Emek ve Başaran'da 3 ayrı bölgede açtıkları iftar çadırı ve düğün salonlarında günde 2 bin kişiye iftar verilmesine vesile olduklarını hatırlatan Canlılar, "Komşusu açken tok yatan olmayalım ilkesinden hareketle bunlar yapılıyor. Katkısı olan üyelerimize ve hayırsever işadamlarımıza teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şube Başkanı H. Hüsnü Çınar, asker ve polis şehit yakınlarının birlikte davet edilmesinin kendilerini daha da mutlu ettiğini vurgulayarak yılda birkaç kez de olsa hatırlanmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti.
İl Emniyet Müdürü Tahsin Demir de, şehit ve gazi yakınları ile beraber olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "24 saat beni arayıp, her türlü sıkıntınızı benimle paylaşabilirsiniz" dedi.

Ayrıca Yıldırım Belediyesi tarafından verilen 130 erzak paketi ve Almira personelinin hazırladığı 50 erzak paketinin fişleri Vali Yardımcısı Ali Taşkın Balaban ve İl Emniyet Müdürü Tahsin Demir tarafından dernek başkanlarına takdim edildi. Almira Genel Müdürü Ersin Yazıcı, personelin önceki yıllardaki iftarlardan etkilenerek iftarın ve erzağın bir kısmını karşılama kararı aldığını söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön