Şehit ere ikizinden gözyaşı

Diyarbakır'da şehit düşen 6 askerden 21 yaşındaki jandarma er Mustafa Bilgili'nin cenazesi baba evine getirildi.

Şehit ere ikizinden gözyaşı

Kendisi bir yıl önce evlendiği için ikiz kardeşi askere giden Ramazan Bilgili ise gözyaşlarına boğuldu. İkiz kardeşinin tabutuna sarılıp gözyaşları içerisinde ağıt yaktı.

Diyarbakır-Lice karayolunda dün PKK'lı teröristlerin yola döşediği mayını patlatması sonucu şehit düşen 6 askerden jandarma er Mustafa Bilgili'nin cenazesi askeri uçakla Amasya’nın Merzifon İlçesi’ndeki askeri havaalanına getirildi. Buradan konvoy eşliğinde Suluova İlçesi Yenidoğan Mahallesi'ndeki baba evine getirildi.

Kazancı Köyü'nde imam olarak görev yapan baba 51 yaşındaki Recep Bilgili ve ev kadını anne 48 yaşındaki Nilgün Bilgili ile şehidin ikiz kardeşi ve 3 ablası gözyaşlarına boğuldu. Şehidin bir yıl önce evlendiği için askere gitmediği belirtilen ikizi Ramazan Bilgili gözyaşlarına boğulurken, yakınları helallik alınmak istenmesi sırasında fenalık geçirdi. Şehidin ikiz kardeşi Ramazan Bilgili, tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Öte yandan şehidin bedensel engelli ablası Tuğba Bilgili de kardeşinin tabutunun başında gözyaşı döktü. 7 aylık asker olan Jandarma Er Mustafa Bilgili’nin tabutu açılarak yüzü yakınlarına gösterildi. Daha sonra Kuran-ı Kerim okunup helallik alındı. Ardından şehidin tabutu cenaze aracına konularak törenin yapılacağı ilçe merkezindeki Hacı Mustafa Camisi'ne götürüldü.

DHA