HABER

Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağı yere atan kadın kamerada

Sultangazi’de Şehit Esma Çevik’in babasının ikamet ettiği evin penceresine asılan Türk bayrağı, bir kadın tarafından kopartılarak yere atıldı. O anlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Baba Hüseyin Akgül, “Acı bitmeden yeni bir acı yaşadım" dedi.

Şırnak'ta etkisiz hale getirmek istediği patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Patlayıcı İmha Timi (PAMİT) Komutanı Astsubay Esma Çevik’in Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde yaşayan babasının evine asılan Türk Bayrağı, bir kadın tarafından kopartılarak yere atıldı.

56510106a914c5e66ba1478513cd025c

Haber verilmesi üzerine olayla ilgili çalışma başlatan polis, kadının kimliğini tespit ederek kısa sürede gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen kadın, serbest bırakıldı. Baba Hüseyin Akgül’ün evine ise yeni bir Türk Bayrağı asıldı.

65f31bb55c238f1d4c5c733f3eec2ee9

Olay anını anlatan Şehit Esma Çevik’in babası Hüseyin Akgül, “Acı bitmeden, yeni bir acı yaşadım. Benim kızımın şehit olmasından sonra bu olayın olması beni iyice derinden yaraladı. Şehit olduğu gün askerlerin asmış olduğu bayrağı bir hırsla çekip koparıyor ve yere fırlatıyor. İçler acısı bir durum. Bu yetmezmiş gibi şehitlere ve devlete bir sürü hakaretler etmiş. O da yetmemiş gibi kızıma yönelik, ‘iyi ki geberdi. Şehitler iyi ki geberiyor’ diye laflar etmiş. Şahsı tanımıyorum. Bizim mahallede oturuyormuş. Terörle mücadele 10 dakika içerisinde kişiyi buluyor ve ifadesini alıyor. Cumhuriyet Savcılığı bırakıyor. Bu daha çok beni yaraladı. Böyle bir suçu işleyen insanın dışarıda gezmesinden dolayı utanıyorum" dedi.

dabb598dfde46c084e7f73800205d4c2

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 124 yorum
bayrağına saygı göstermediğin ülkede yaşamayacaksın acilen sınır dışı edilmeli bu soysuz
Arap sevciler yüzünden. Andımızı kaldırdılar, TC'yi kaldırdılar, milli bayramlar kutlanmıyor, Atatürk düşmanları revaçta. Türk olmak suç. Milli birlik, beraberlik duygularını bitirdiler. Hele de şimdinin çocukları büyüyünce bakalım ne olacak.hastane
Hım e onları bu memlekete dolduranlar cokmu seviyor sanıyorsun ustaaa
sınırdışı değil. derhal infaz edilmeli
@yakgeceleri Bir tarafta şeriatçılar, diğer tarafta ise Marksistler. Ortada ise liberal, milliyetçi ya da sosyal demokratlar. Halkanın iki ucundan birinde ise bu kadın yer alıyor. Ama Şeriatçı ucunda değil, Marksist ucunda. Ancak, şeriatçı ucu da emsalini yapabilir. Halkanın "en"leri biraz saldırgan ve koyu gibi görünüyor.
20 yılda ülkenin getirildiği durum bu.
sınır dışı etmeyeceksin atacaksın içeri verecen ağırlaştırılmış müebbeti ibret olacak.
@bertaraf_f ne alaka şimdi.Benim Peygamberim (Salllahu Aleyhi Ve Sellem )Arap Ama onu Arap olduğu için. Sevmiyorum.Kişiliği için seviyorum. Senin yaptığın Irkçılığa girer.Önemli olan insan olabilmek İnsanlara insan gözüyle bakabilmek.!
bence idam
Sen kalkar milliyetçiliği ayaklarınla çiğnersen, bu soysuzda bunu yapar.
Bu bayrak altında yaşamak istemeyen kansınlar (Kadın erkek) farketmez acilen derhal gözünün yaşına bakmadan sınır ait oldukları çöplüğe sınırdışı edilmek kaydıyla ölüsü yada dirisi atılmalı..
kesin suriyelidir
Geri Dön