HABER

Şehit uzman çavuş İpek toprağa verildi

Batman'ın Sason ilçesinde icra edilen operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Serkan İpek'in (24) cenazesi, Konya'nın Ereğli ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi.

KONYA (A.A) - Batman'dan dün akşam uçakla Konya'ya getirilen şehidin cenazesi, ambulansla Konya'nın Ereğli ilçesine nakledildi.

Şehit cenazesi, sabah saatlerinde Ereğli Devlet Hastanesi morgundan alınarak Orhangazi Mahallesi'ndeki baba evine getirildi.

Evin önünde cenazeyi karşılayan ailesi ve yakınları, sinir krizleri geçirdi. Ardından cenaze, öğle saatlerine doğru tören için kent merkezindeki Ulu Cami avlusuna götürüldü.

''BAŞKA BİR KARDEŞİN DAHA YOK Kİ ONU DA ASKERE GÖNDEREYİM''

Şehidin annesi 60 yaşındaki Sevdiye İpek, törene, çatışmanın yaşandığı Batman'da öğretmenlik yapan şehidin ağabeyi Mehmet İpek, diğer kardeşleri ile katıldı. Şehidin annesi ve kız kardeşleri, tören boyunca ağıt yaktı. Sevdiye İpek, ''Arkanda başka bir kardeşin daha yok ki onu da askere göndereyim. Senin yaşıtların evlendi, daha seni evlendirecektik. Arkanda kalan arabanı kim sürecek'' diyerek ağladı.

Törende konuşan Konya İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Özçoban ise Şehit Serkan İpek'i her zaman ''Bir gurur abidesi'' olarak hatırlayacaklarını ifade etti.

Konya Müftüsü Şükrü Özbuğday'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından eller üzerinde taşınan şehidin cenazesi, binlerce vatandaşın katılımıyla Meydanbaşı Şehitliği'ne kadar götürülüp, burada gözyaşları içinde toprağa verildi.

Yol boyunca Türk Bayrakları taşıyan vatandaşlar, terör örgütü aleyhine sloganlar attı.

Geri Dön