MAGAZİN

Seks işçilerini anlatan yapım zirveyi gördü

Avrupa’nın en prestijli sinema dergilerinden Sight & Sound, 2020’nin en iyi 20 dizisi listesini belirledi. Aralarında yılın çok konuşulan dizilerinden Normal People, I May Destroy You, Netflix’in rekorlar kıran mini dizisi The Queen’s Gambit ve seks işçilerini konu alan Adult Material gibi yapımlar yer aldı.

Adım adım 2020’nin sonuna geldiğimiz şu günlerde prestijli yayınlar belirledikleri yılın en iyileri listelerini yayınlamaya devam ediyor. İngiltere’nin sinema ve film eleştirisi konusunda en prestijli dergisi unvanını taşıyan Sight & Sound dergisi, her yıl yaptığı gibi bu yıl da yılın en iyilerini belirlediği listeler hazırladı.

2020’NİN EN İYİ 20 DİZİSİ

Michaela Coel’in yaratıcısı olduğu, aynı zamanda başrolünde yer aldığı I May Destroy You‘nun ilk sırada yer aldığı listede; Normal People, The Queen’s Gambit, Devs, Better Call Saul, Ozark gibi yıl sonu listelerinde görmeye alışık hâle geldiğimiz diziler yer alıyor.

Ancak bunların yanı sıra I Hate Suzie, Adult Material ve Des gibi adlarından övgüyle söz ettiren, ancak hâlâ hak ettikleri değeri tam olarak görmeyen diziler de kendilerine yer buldu.

SİGHT & SOUND’A GÖRE 2020’NİN EN İYİ 20 DİZİSİ

 1. Isolation Stories
 2. The Outsider
 3. Staged
 4. The Beach
 5. The Salisbury Poisonings
 6. Adult Material
 7. Better Call Saul
 8. Little Fires Everywhere
 9. Lovecraft Country
 10. Mrs. America
 11. Unorthodox
 12. Quiz
 13. The Plot Against America
 14. Des
 15. Ozark
 16. I Hate Suzie
 17. Devs
 18. The Queen’s Gambit
 19. Normal People
 20. I May Destroy You

Sight & Sound’a göre 2020’nin en iyi 20 dizisi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön