Seksin faydaları saymakla bitmiyor

Seksin faydalarını biliyor musunuz? Üreme ya da cinsel zevk amaçlı yapılan seksin insan vücuduna pek çok faydası var. Peki seksin faydaları nelerdir? İşte yanıtı...

Seksin faydaları saymakla bitmiyor

İnsan soyunu sürdürmenin temel yöntemi olan seks, üreme amaçlı ya da sadece cinsel zevk amaçlı yapılıyor. Pek çok insan seksin faydalarını bilmiyor. Seks, ana işlevinin yanında insanlara pek çok fayda sağlıyor. Seks yapan insanlar farkında olmasa da seksin faydalarını görüyor. Peki seksin faydaları nelerdir? İşte seksin insan vücuduna etkileri...

100 KAMASUTRA POZİSYONLARI İÇİN TIKLAYIN

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR

Seksin faydalarından birisi bağışıklık sistemini güçlendirmesi. Seks yapan insanların bağışıklık sistemi güçlenmeye başlar. Seks vücudun uzun vadede daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar. Hastalıklara karşı direnç geliştirmenize yardımcı olur.

AĞRILARI AZALTIYOR

Seks sadece bağışıklık sistemine iyi gelmiyor. Bunun yanında seks sırasında orgazmın verdiği rahatlama duygusu baş ağrılarını azaltıyor. Ayrıca seks sırasındaki ritmik hareketler sayesinde vücut mutluluk hormonu salgılıyor ve kan dolaşımı düzene giriyor.

ENERJİ VERİYOR

Seks enerji veriyor. Seks sırasında bazen vücudunuz fazlaca yorulabilir ancak seks sonrasında vücudun canlanmasını ve enerjiyle dolmasını sağlayan da yine sekstir. Seks sonrasında kısa bir gevşeme, yorgunluk ve hareketsizliğin ardından insanın kendini daha zinde, dinamik ve cinsel ilişki öncesine göre daha enerjikj hissetmesi seksin faydalarından biri.

SEKS GÜZELLEŞTİRİYOR

Seksin faydaları sadece fiziksel değil, dış görünümünüze de fayda sağlıyor. Seks sayesinde cilt esnekleşiyor ve cildinize renk geliyor. Saçlarınız, tırnaklarınız eskiye göre daha da güçleniyor. Düzenli seks yapmak vücudu sıkılaştırıyor. Seks egzersizleri selülit ve varis oluşumunu da geciktiriyor. Yine hücreleri yenilemesi ve yaşlanmayı geciktirmesi de seksin faydalarından biri olarak dikkat çekiyor.

SEKS KALBE İYİ GELİYOR

Kalp atışları aslında orgazm sırasında değil, orgazmdan önce hızlanmaya başlıyor. Bu da kalp için çok faydalı. Haftada en az iki kez cinsel ilişkiye girenler, diğerlerine oranla çok daha az kalp krizi riski taşıyorlar.

AŞK VE CİNSELLİK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler