HABER

Sel felaketinde ölü sayısı 31 oldu

Sel felaketinde ölü sayısı 31 oldu

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde meydana gelen sağanak yağış nedeniyle 31 kişi yaşamını yitirdi. Bölgede bazı kişilerin de kaybolduğu bildirildi.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde Salı günü başlayan ve aralıklarla devam eden sağanak yağış yaşamı olumsuz etkiliyor. Uzun yıllardır görülmeyen sağanak yağışla birlikte meydana gelen su baskınlarından en çok Diyarbakır'ın Bismil ve Çınar ilçeleri etkilendi. Bölgede bazı köylerle olan ulaşım kesilirken, ekipler tarafından çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

Sel felaketi nedeniyle Diyarbakır, Batman, Mardin ve Şırnak'ta kriz merkezleri oluşturuldu.

BATMAN'DA ÖLÜ SAYISI 10'A YÜKSELDİ Batman'da meydana gelen sel felaketinde ölenlerin sayısı 10'a yükseldi.

Petrolkent mahallesi 2822. Sokak'taki bir evden 2 çocuğun cesedi çıkarıldı. Kardeş oldukları bildirilen 2 çocuğun cesedinin bulunmasıyla Batman'daki ölü sayısı 10'a yükseldi.

Batman'ın Deresi'nin dün akşam taşması sonucu meydana gelen selde 8 kişi ölmüş, 7 kişi de yaralanmıştı.

DİYARBAKIR-MARDİN KARA YOLU ULAŞIMA KAPANDI Diyarbakır-Mardin kara yolu su baskını nedeniyle yeniden ulaşıma kapandı. Çınar'da dün akşam yeniden başlayan sağanak yağış su baskınlarına neden oldu. Diyarbakır-Mardin kara yolunda Çınar girişindeki köprü de su altında kaldı.

ŞANLIURFA'DA BAZI KÖYLER BOŞALTILDI Etkisini arttıran yağışlar sonrasında oluşan sel nedeniyle, Şanlıurfa ve ilçelerinde bir çok ev ve iş yerini su basarken, bazı köyler boşaltıldı.
Su taşkınları dolayısıyla yol ve köprülerin tahrip olması nedeniyle Şanlıurfa-Diyarbakır kara yollarında ulaşım sağlanamıyor.

BİRECİK, SİVEREK VE SURUÇ'TA OKULLAR TATİL Şanlıurfa'da etkili olan sağanak yağış nedeniyle Birecik, Siverek ve Suruç'ta eğitime ara verildi.
Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada da merkez ilçeye bağlı 29 taşıma merkezindeki ilköğretim okullarına taşımalı sistemle gelen öğrencilere yönelik, yarından itibaren 2 günlük tatil kararı alındığı bildirildi.

Açıklamada, Siverek'te ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki okullar ile Suruç'ta ilçe merkezi hariç tüm köy ilköğretim okullarında eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. Batman'da da sel felaketi nedeniyle okullar bugün ve yarın tatil edildi.

ŞIRNAK'TA DA EĞİTİME ARA VERİLDİ Sağanak yağışlar Şırnak'ta da etkili oldu. Şırnak Valiliğince il merkezi, ilçe ve köylerdeki tüm okullar 2 gün tatil edildi.

AKSU: "TÜM ZARARLAR KARŞILANACAK" Bu arada bölgedeki sel felaketi nedeniyle incelemelerde bulunmak üzere Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker ile Diyarbakır'a gelen İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Güneydoğu'da meydana gelen sel felaketi ile ilgili "Hükümet olarak vatandaşımızın yanındayız. Tüm zararları karşılanacaktır"dedi.

Sel felaketinden çarpıcı fotoğraflar MYNET FOTO GALERİ'de

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön