Demirtaş ve Yüksekdağ hakkında tutuklama talebi

Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ hakkında 6-8 Ekim olayları gerekçesiyle hakkında açılan soruşturma kapsamında tutuklama talep edildi.

Demirtaş ve Yüksekdağ hakkında tutuklama talebi

Eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 6-8 Ekim 2014'teki Kobani (Ayn el-Arap) bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilere ilişkin soruşturması kapsamında tutuklamaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Demirtaş ve Yüksekdağ, soruşturma çerçevesinde bulundukları cezaevinden videokonferans sistemiyle cumhuriyet savcısına ayrı ayrı ifade verdi.

Edinilen bilgiye göre, Demirtaş ifadesinde detaylı ifade vermek için süre talebinde bulundu. Demirtaş ayrıca Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) marifetiyle değil, avukatlarıyla birlikte bizzat huzurda ifade vermek istediğini dile getirdi.

Savcı, ifade işlemi sonrasında Demirtaş ve Yüksekdağ'ı tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk etti.

Demirtaş'ın avukatları, şüphelilerin Türk Ceza Kanunu'nun 302. maddesinde düzenlenen "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak" suçundan tutuklamaya sevk edildiğini kaydetti.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
Dünyada eşi benzeri yok beraat et ama ettirilme Alın size diktatör devleti nasılmış canlı canlı görün
Başını kaldıranın başını ezin. Helal olsun
böyle bir adalet yok aynı suçtan tekrar ceza verilemez.
@hivang 54 kişinin katiline ne apo nun heykelini dikecez ,,bayrak çekecez diyen birine,,Adnan MENDERESİN Asıldığı TÜRKİYE de,,, ne ceza verilmeli sence,,bu kansıza,,,,
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler