Selahattin Demirtaş'ın duruşmaya katılmama sebebi herkesi güldürdü

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın, Rusya ziyaretinin ardından 2015 yılının Aralık ayında Atatürk Havalimanı'nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davanın 5. celsesi görüldü. Demirtaş, seçim çalışmalarını gerekçe göstererek duruşmaya katılmayarak mazeret gönderdi.

Selahattin Demirtaş'ın duruşmaya katılmama sebebi herkesi güldürdü

Bakırköy Adalet Sarayı’nda bulunan 38. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçundan 4 yıla kadar hapsi istenen başka suçtan tutuklu bu davadan tutuksuz yargılanan davaya Selahattin Demirtaş'ın avukatları katıldı.

Edirne F tipi cezaevinde olduğunu ve savunmasını tam olarak hazırlayamadığını gerekçe gösteren Demirtaş, mahkemeye mazeret dilekçesi yolladı.

Mazeret dilekçesindeki ‘seçim çalışmalarından dolayı duruşmaya gelemediği' hususu dikkat çekti.

"PARLAMENTO KARARI İLE OLMASI GEREKİR"

Ardından sanık avukatı, HDP Cumhurbaşkanı adayı olan vekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişki süreci daha önce de izah ettiklerini belirterek; “Dokunulmazlığın kaldırılması parlamento kararı ile olması gerekir. Yürütmenin bu konuda bir karar alarak dokunulmazlığı kaldırması Anayasa'ya aykırıdır. Bu durumun yürütmenin onayına hiçbir şekilde sunulmaması gerekir. Bu sebeple daha önce talep ettiğimiz hususun kanuna uygun şekilde verilmesine istiyoruz.” dedi.

Geçtiğimiz celselerde sanık avukatları davanın Anayasa Mahkemesi'ne gönderilmesi yönünde talepte bulunmuştu. Mahkeme, sanık avukatlarının Anayasa'ya aykırılık hususundaki taleplerinin reddine karar verdi. Demirtaş'ın mazeret dilekçesini kabul eden mahkeme, bir dahaki celsede hazır bulunması halinde savunmasının alınmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 88 yorum
Bu adam bırakılmamalı, kobani olaylarında insanları sokağa süren ve hendek olaylarını başlatarak ülkede kaos yaratmak iç savaş çıkarmak isteyen bu kişi değil miydi? cezaevinde bile şarlatanlık yapmaya kalkışıyor.
@mehmet.ssk51 arkasında chp var.
hitler döneminde de muhalefet edilen herkes böyle sebepsiz iceri alınıyordu. Hitlerin sonunu oku bakalim bi
@sprglvs sen kendi arkanda kim var onu bak, CHP kabusunuz oldu bu davanın ve olayı getirip CHP ye bağlaman bile psikolojik bir CHP saplantısı rahatsılığınızın olduğunun göstergesidir.
@nadirkemal777 tamam anladık ta benzetmen çok saçma ne alaksı var hitler ile tayyibin bu kadar absürd bir benzetme yok. tayyib hitler ile aynı olsaydı sen bu yorumu yazabilecek bu haberi bulamazdın. Saçmalamayın. Bende sevmiyorum tayyibi ancak siz iyice b.o.k unu çıkırdanız işin.
@hasananbar chp kılkuyrukoğlu yönetimine geçtiğinden bu yana ülke yönetiminde etkisiz eleman yani 0 dır. Sen başka bir ülkede yaşıyorsun herhalde.. :))))
@nadirkemal777 bu adam pkk lı muhalefet değil onu anla önce bir
@sprglvs Bence aborjinlerde var..
@nadirkemal777 hitlerin sonu öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz
@nadirkemal777 sebepsizmi anan sana ne yedirip içiriyor kardeş işte vatanın içine etmeye çalışan zihniyetin kör köleleri
@sprglvs arkasında duvar var
bu durumda bile espriyi patlatmiş adamsın :)
@ebora_1975 eskiri denilmez soytarılık bu ahinin yaptığı
@ebora_1975 adama dikiz :))) siyasi terör lideri ipleri avrupa ve amerikanın elinde maymun etmiş kendilerine :)))))
@suatgenc Espri yapmakta anlamakta zeka işidir,ee tabi zekası yetmeyenler espriyi sizin anladığınız gibi anlarlar.Ama size de kızmıyoruz zira herkes çapı kadardır.
@suatgenc sen önce okuma yazmayı öğren sonra yprum yap.hadi buralarda işin yok
adami yukaridan emir alarak icerde tutmak icin hakimlerin adaleti oyun hamuruna cevirmesi bu olsa gerek
komik olan ne ?
@okaymak_2015 komik olan hakaret davası için bir cb adayının hakaret delillerini yokedebilirmiş gibi içerde tutulması...sen baska bişeyden içerde sanıyorsun degilmi....
anlayana :)
gazeteciliğinizi mesleğinizi düzgün kullanın komikmiş gibi adamı soğutma çabalarınız utanç verici
al sana mesaj seviyorum bu adamı:))
Yine yaptı yapacağını selo. Çok güzel mizah dolu bir ironi. Onu içerde tutanlar anlasın
Demirtaş miting yapamıyor, İnce ve Akşener miting yapıyor ama yayınlayacak tv bulamıyor. Akepe ise vergilerimizle tüm devlet imkanlarını kullanıyor ve neredeyse tüm kanallarda her saat başı 30 dakika yakın seçim kampanyası yapıyor. Bana bu ülkede adaletten bahsetmeyin. Komik duruma düşersiniz.
Terörist demirbaşı yine iyi göstermeye çalışmalar her seçim öncesi aynı şey bırakın bu işleri NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!
içimizdeki suudiler
Adam gibi adam yine patlattı espiriyi. Onu içerde tutanlar anlasın
@aslanfrat47_2018 adam kılıklı madam
Pkk nın siyasi sözcüsü terörist destekçisi Demirtaş ve onun goygoyculuğunu yapan Akşener İnce ve Karamollaoğlu oy moy yok..
ülkeye bak ya hakaret davası için cb adayını içerde tutuyor.. hakaretin delilinimi yok edecek acaba???
Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bir bütündür. Daha düne kadar Anadolu doğudan batıya Türk Beylikleri ile doluydu. Suni olarak oluşturulan mağduriyetlerle, bölücü siyaset güdenleri, lütfen sinsice mağdur ve haklı GÖSTERMEYELİM.
Bence sevmediğim Demirtaş haklı. Dokunulmazlığı meclis kaldırması gerekir. Seçim takvimi başladığı ve aday olduğu için komik değil, gayet normal mazeret...
Türkiye cumhuriyeti devleti sadece adı kalmiş AKP ve ortağı MHP OHAL yönetimi ve KHK'larla çıkarılan adaletsiz kanunlarla yönetilen bir ülke olmuştur.Amma bu ülkeyi hiç bir şekilde güçlühale getirmez,aksine taraflara bölünmüş insanların güvensizlik duyduğu çeteler ve sultan sultası bir ülkeye dönüşmüştür. Bir halkın seçilmişi bugün bu ülkenin hukuksuz zihniyetiyle zindanlarda tutulmaktadır.Oysa hukuk devleti dediğinde kişiyi tutuklamadan tarafsız savci hakimlerle belge ve gerçek kanıtlarla süçları tesbit etiğinde tutuklama yapar.Bir yıllı çoktan geçmiş daha bir ceza bulunamadı.
adam ya
HUKUK,BİR GÜN HERKESE LAZIM OLACAK!
yasin börü
Başlığı atan kişiyi güldürmüş olabilir hor görmeyin:)Asıl mevzuya odaklanalım cumhurbaşkanı adayı Demirtaş içerde ve Tayyip bütün kanallarda meydanlarda propaganda yapıyor.Hatta yargıya yürütmeye emir verip tutuklattırıyor insanları.Kendisinin hakaretleri say say bitmez ama şikayetçi şuan.Birilerini hedef gösterdi mi ülkeyi karıştırır Hdp binalarına saldırı olur yakılır,insanlar linç edilir ama Tayyip her zaman haklı dimi...İnsanlar normal protesto yaparken çıkar der ki Kobani düştü düşecek bunlar olayları proveke etmez...İşid öfkeli sünni bir kaç genç bu sözler de proveke etmiyor insanları hh
adam ceza evinde normal 8 ayı geçirince ufak ufak tırlatır milete komik gelebilir ama normal cezaevinde hele f tipinde yatmak hiç kolay değildir bu adam birde kendine göre bir partinin başındaydı iyi bir yerde olan biri birden ceza evine düşünce konuşmaları davranışları böyle normal olmayabilir
Böyle adaletsiz ve komik bir cumhurbaşkanlığı seçimi olurda Demirtaş hiç bunun gerisinde kalır mı, komedi öyle olmaz aha böyle olur demiş. Adamsın selooo başkan :)
YİNE DEMİRTAŞ'A METİYELER DİZENLER BURAYA TOPLANMIŞ.! ADAM BİLDİĞİNİZ TERÖRİST BÖLÜCÜ VE DEMOKRASİ ARKASINA SAKLANAN PİYON SİYASETÇİ...HAPİSHANEDEKİ BÖYLE BİR ADAMA SEÇİLME HAKKI VERENLER UTANSIN...
haklısın
herkes için özgürlük şart
yiğit adamın mazeretini okuyunca gülmekten karnıma ağrılar girdi.belki yarım saat güldüm.inadına barış,inadına özgürlük.
Adamsın Demirtaş 100 yılda anca böyle bir lider gelir dünyaya. Ve bu yüzden içerde
seni içerde tutan ZİHNİYETE lanet olsun
sayın demirtaş herhalde hesapta size destek verenler kürdistanı hangi amaçlarla kuracaklarını ve neler olabileceğini tahmini olarak yorumlarımı okumuş olmalısınki öyledir inanıyorum bir şekilde okuduğunu. bana hak verdiğini duyar gibiyim. çünki galiba adam olacaksın belli yelkenler suya inmiş gibi.siz dünyanın kaç bucak olduğunu bilmiyorsunuz. bu ülkelerin selameti asyada bölge olarak bir insani evhamdır size göz dağı vermenin dışındda bu yorum.göz dağı vermeğe gelince ben yalnızım ama binlercesi var aynı düşüncede. ben herkesi yeri geldiğinde benimserim keşke avrupada anlayış gösterseydi
şu yorumlara bakıp neden cumhur ittifakına oy vereceğini görebilirsin. 24 haziranda hepiniz göreceksiniz tamam mı devam mı ?
senin beğen beğenme oylamanda secim sonucunu gördüm. Yesiller cumhur ittifakinin sonu
adam doğru sölemiş,,bütün cehapeliler,,eyi partililer saadet partililer ,,adamı ziyaret ediyor,,,
Helal selocan , koymuş taşı gediğine
Çok güldüm...En son pkklı biri cumhurbaşkanı adayı olabildiğinde bu kadar gülmüştüm.Komik bir ülkeyiz
Sayin demirtaşi yargilayan hakim ve savcılarin bana göre hukukla uzaktan yakindan alakalari sadece tek gayeleri
Bence erdoganin yalandan universite mezunu olmasindan komik olamaz
Emperyalist uşağı.
Önceki seçimlerde dış mihrakların gazı ile önüne gelene posta yapıyordu dış güçlerin oyu burda geçmez
sizde hakaret ederseniz sizde terörist ilan edilirsiniz teröristmisinz ... mantıklı olun biraz demokrasiden bahsediliyor hukuk ülkesi deniliyor bu ülkeye biraz düşünün her ağzını açan recebin hakkında birşey diyen terörist değil kendi benliğiyle hür iradesiyle fikrini beyan edebilmeli her TÜRKİYE vatandaşı...
hain demirtaşa seçilme hakkı verilmesine şaşırdım başka ne düşünebilirim
Selo candir can.....yaptiği mizahlar mizahçilarida güldürüyorsa..diycek sözüm yok:)
yerini sevdin selo alışmışınız sığıntı yaşamaya ekmek devletten su devletten umarım hepiniz hapislik olursunuz sığıntılar.
adam terör örgütü üyesi bunu cumhurbaşkanı adayı yapan düzene tüküreyim!!!
Diğer Haberler