Selçuk Bayraktar paylaştı: Bayraktar AKINCI TİHA ilk kez gökyüzüyle buluştu

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı'nın (TİHA) ilk uçuşunu gerçekleştirdiğini açıkladı.

Konuyla ilgili olarak resmi Twitter adresinden bir açıklama yapan Bayraktar, "TİHA - Tutku, İnanç, Hayal, Azim... Bayraktar AKINCI TİHA sizlerin dualarıyla bugün ilk kez gökyüzüyle buluştu. Destek veren ve bizlerden duasını esirgemeyen Milletimize teşekkürlerimizi sunarız" dedi.

Bayraktar, açıklamasıyla birlikte uçuşa ilişkin görüntü de paylaştı.

AKINCI TİHA'NIN ÖZELLİKLERİ

Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı TEKNOFEST kapsamında görücüye çıkmıştı.

Akıncı'nın özellikleri arasında, konvansiyonel muharebe ve stratejik görevleri yapabilmesi, seyir füzesi taşıyabiliyor olması ve önünde özel bir radarı olması dikkat çekiyor.

Akıncı'nın özellikleri arasında, konvansiyonel muharebe ve stratejik görevleri yapabilmesi, seyir füzesi taşıyabiliyor olması ve önünde özel bir radarı olması dikkat çekiyor.

40 bin fit irtifaya kadar çıkabilen, 24 saat havada kalan ve faydalı yük taşıma kapasitesi bin 350 kilograma kadar ulaşan Akıncı, özellikleriyle savaş uçaklarının yaptığı bir kısım görevleri icra ediyor.

Taşıdığı elektronik destek podu, uydu haberleşme sistemleri, hava-hava radarları, engel tespit radarı, sentetik açıklıklı radar gibi çok daha gelişmiş faydalı yüklerle görev yapacak olan Akıncı, hava bombardımanı icra ederek milli olarak geliştirilen hava-hava füzeleriyle donatılabilecek.

Akıncı İHA'ya aynı zamanda F-16'nın taşıyabildiği bütün mühimmatlar ile Roketsan'ın ürettiği SOM-J füzesini çok rahat bir biçimde entegre edilebilecek.

Akıncı İnsansız Hava Aracı, TEKNOFEST sona erene kadar Atatürk Havalimanı'nda sergilenmeye devam edecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 52 yorum
bugün iktidarda chp iyi parti hdp olsa bunların tekerini dahi yapamaz idik.bu ülkede taş üzerine taş koyanlardan ALLAH razı olsun.bence bu türlü şirketler desteklenmeli savaş ucağını dahi bunlar yakında yaparlar.bu ülkede binlerce yetenekli ve donanımlı gençlerimiz var.
Atatürk zamaninda bu ulkede ucak üretiyorduk nerdeyse 70 yıldır ülkeyi sağ hükümetler yönetiyor zaten sizin dedeleriniz akpli miydi saniyorsun saf :)
@kemalkaburgasikalin_2018 sorsan kendileri kültürlü bilgili insanlar sen hele o fabrikayı kim neden kapatmış onu öğren sonra konuş sağ partiler seçildi evet ama solcular sattılar gelişmeyi her dönem engellediler haklısın
@kemalkaburgasikalin_2018 ülkenin çivisi çıkmış buna mı seviniyon
@letrics_eminem Uçak fabrikamız 1954 , uçak motoru fabrikamız 1956 yıllarında Adnan Menderes başbakanlığında Adalet Parti iktidarında kapatıldı. Atatürk zamanında 1926 - 1927 yıllarında kuruldu. Bilginize...
hayat size güzel devletın parası hortumla sıze baglanmıs sonuc ne drone
@qplot Pkk ya kan kusturuyor diyemi bozuldun.
@qplot bi teknoloji olsa da şu beyinleri birbirine bağlasak ve neden böyle gerzek şeyleri düşündüğünü anlayabilsek
teknoloji teknoloji diye agliyorsunuz imam tayfa. al sana teknolojinin babasi tebrik etsene iste?? solcu biri yapsa tapardiniz adama. ama sag kesimden biri olunca hep bir cirkeflik. egitilmezsiniz.
Ya arkadaşım birde taktir edin vatan haini olmayın adamlar yurt dışına satıyor ihaları
kardeş kafa yapınla topluma nasıl çıkıyorsun anlamıyorum
helal olsun
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler