HABER

Selçuk Erenerol toprağa verildi

İSTANBUL (İHA) - Evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Bağımsız Türk Ortodoks Patriği Selçuk Erenerol (76), düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

Selçuk Erenerol için, Karaköy'de bulunan Bağımsız Türk Ortodoks Patrikhanesi'nde tören düzenlendi. Törene, Erenerol'un eşi Klavdiya Erenerol, kızları Cancan, Sevgi ve oğlu Paja ile kızkardeşi Poli Erenerol'un yanı sıra Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Şevket Bülent Yahnici, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zekeriya Beyaz ve çok sayıda davetli katıldı.

Klavdiya Erenerol, tören boyunca gözyaşı döktü. Selçuk Erenerol'un büyük kızı Sevgi Erenerol, babasının ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, "Onun görevini biz üstlendik" dedi.

Düzenlenen törenin ardından dua eden Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, "Rabbim inşallah onu cennete nail eder" ifadelerini kullandı. Kısa bir açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Bülent Yahnici ise, Türk Ortodoks Patriği Erenerol'u, ağabeyi Turgut Erenerol aracılığıyla 1975 yılında tanıdığını belirterek, "Çok büyük bir Türk sevdalısıydı. Selçuk Erenerol'u, Sayın Alparslan Türkeş de çok severdi ve takdir ederdi. Çok kıymetli bir insandı" dedi.

Düzenlenen törenin ardından Bağımsız Türk Ortodoks Patriği Selçuk Erenerol'un cenazesi, sevenlerinin gözyaşları arasında Şişli Rum Ortodoks Mezarlığı'nda toprağa verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön