HABER

Selin ardından yürek burkan görüntüler

Selin ardından yürek burkan görüntüler

Özellikle Güneydoğu'da etkili olan sağanak yağışla birlikte gelen sel felaketinin yürek dağlayan görüntüleri saniye saniye kameralara çekildi.
Çınar İlçesi'nde bir anne ve iki çocuğunun cesetlerinin çamurdan çıkartılması, ve bir çocuğun evinden tarlaya sürüklenmiş cesedinin bulunması, selin ne boyutlarda olduğunu gözler önüne serdi.

Yurdu etkisi altına alan sağanak yağışla birlikte gelen sel felaketinin bilançosu ağır oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde meydana gelen sel felaketlerinde, şu ana kadar toplam 42 vatandaş hayatını kaybederken, 7 vatandaşın halen kayıp ve 15 kişinin yaralandığı öğrenildi. Sel nedeniyle meydana gelen felaketin genel bilançosu ise şöyle:

"Diyarbakır: Çınar İlçesi'nde, bir evde anne ve 2 çocuğu öldü. Bismil Meydanlık köyünde, sel sularına kapılan 4 kişi ölürken 5 kişi ise kayboldu. Bismil'de sele kapılan minibüste 14 kişi öldü. Batman'da Iluh Deresi'nin taşması sonucu 11 kişi hayatını kaybetti. Şırnak'ta, hayvanlarını kurtarmaya çalışan bir kişi öldü.Şırnak'ın Silopi ilçesinde ise 2 çocuk ve çöken bir evde yaşlı bir kadın öldü. Şanlıurfa'da, Körkuyu köyünde geçici köy korucusu İbrahim ve eşi Nofa Bülbül ile Karataş köyünde 2 kişi öldü, 2 kişi de kayboldu. Kilis'te, Ayuş Say isimli vatandaş sacdan yapılmış minibüs durağının çökmesi sonucu öldü. Mersin'de ise sel sularının getirdiği ağaç parçalarını toplarken suya kapılan 62 yaşındaki Abdulkadir Akbulut öldüğü öğrenildi".

Güneydoğu'da etkili olan sel ile birlikte bilanço ağır olurken, felaketin ilk görüntüleri ise yürekleri dağladı. Çınar İlçesi'nde kurtulmak için evinin damına çıkan ve son anda çocuklarının yanında olmadığını fark eden anne Muhterem Gül (38), çocukları Agit (4) ve 6 aylık bebeği Reyhan Gül'ü almak için aşağıya indi. Annenin aşağıya indiği sırada ise çamur deryası evin içine girince anne ve iki çocuğu çamurda boğularak hayatını kaybetti. Ekiplerin anne ve iki çocuğunun cesetlerini çamur deryasından çıkartma anı ise yürekleri dağladı.

Selin vurduğu Diyarbakır'da ismi belirlenemeyen bir çocuğun cesedi ise evinden tam 12 kilometre uzakta bir tarlada bulundu. Çamura gömülmüş 5 yaşlarındaki çocuğun cesedini çıkartan ekipler kadar görenler de duygulandı. Çekilen bu görüntüler selin ne kadar büyük olduğunu ise gözler önüne serdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön