Selman'a büyük şok! Dikkat çeken savaş sözleri

ABD'de Cumhuriyetçilerin önemli isimlerinden Florida Senatörü Marco Rubio, "Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Cemal Kaşıkçı cinayetinden haberdar ve bu işin içinde olduğu sonucuna ulaşmak için fazlasıyla şey biliyoruz." dedi.

Selman'a büyük şok! Dikkat çeken savaş sözleri

Rubio, CNN televizyonuna canlı yayınla bağlanarak, Kaşıkçı cinayeti ve Suudi Arabistan-ABD ilişkileri hakkında açıklamalarda bulundu.

Trump yönetiminin, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Kaşıkçı cinayeti emrini verdiğine yönelik kesin deliller olmadığına ilişkin açıklamaları hatırlatılan Rubio, "Kesin delillere ihtiyacımız yok. Onun (Muhammed bin Selman) Cemal Kaşıkçı cinayetinden haberdar ve bu işin içinde olduğu sonucuna ulaşmak için fazlasıyla şey biliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Rubio, Suudi Arabistan'ın herkesin kafasına göre hareket ettiği bir ülke olmadığını ve ülkedeki her şeyin Suud Krallığının sıkı kontrolü altında bulunduğunu söyledi.

"BİZİ SAVAŞA ÇEKEBİLİR"

ABD'nin Suudi Arabistan'a karşı atacağı adımlardan birisinin de iki ülke arasındaki nükleer anlaşmayı askıya almak olabileceğine işaret eden Rubio, "Eğer iki ülke ilişkilerinde sınırlar çizilmezse, Prens Muhammed daha da pervasızlaşacak ve sınırları zorlamaya devam edecektir. Açıkçası Veliaht Prens, pervasızlığıyla bir gün bizi savaşa çekebilir." diye konuştu.

Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü Gina Haspel, dün Kaşıkçı cinayetine ilişkin senatörleri bilgilendirmişti.

Toplantının ardından basına açıklamalarda bulunan senatörler, Kaşıkçı cinayetinin emrinin Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın verdiğine dair şüphelerinin kalmadığını belirtmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Sen kâbenin olduğu ülkeye bir savaş ilan et bakalım noluyor görürüz sonra. dünyanın insanını öldüren abdye bak 1 insanın ölümüne birden duyarlı olmaya başladı. Hadi defol fazla konuşma. Abd git kendi toprağında siyasetini yap artık yeter be
@arif_bay_1986 amaçlarının kabeyi yok etmek olduğunu ama bunu yine müslümanların elleriyle yaptırmak istediklerini ne zaman anlayacak bizim koyan koyunlar bakalım.
ortadoğuda o sebep bu sebep katliamları arap baharı diyerek bu hale getirip perişan ettiler müslümanları.şimdi kaşıkcı falan muhabbetiyle burdan film çevirme derdindeler.ortadoğudaki hadiselerin devamı.bunu bize medya ile yedirme derdindeler.bu haysiyetsizler bunların kuklası aşağılık yaratıklar.BAKIN MEDYA SAHİPLERİ AÇIK VE NET FERİT ŞAHENK DAHİL ALAYINIZIN DERİSİNİ YÜZER BU MİLLET.OYUNUN HERKEZ FARKINDA.
Selman efendi kaşıkçıyı öldürttün birde suçu atacak gariban arıyorsun. Buna kimse inanmıyor. Kimse kendi kafasına göre o adamı öldüremez. Azmettirici katil.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler