HABER

Selvi: İktidar erken seçime gidecek

ESKİŞEHİR (İHA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, partisinin Eskişehir Teşkilatı'nda partililerle bayramlaştı. Selvi, yakın bir tarihte seçim olacağını ve seçimde CHP'nin açık farkla birinci olacağını savundu.

Cevdet Selvi, yaptığı konuşmada, "Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce hükümet genel seçime gitme ihtiyacı duyacaktır. Çünkü 7 yıllık cumhurbaşkanını, ömrü bitmiş bir meclisin seçmesinin siyaseten, sosyolojik olarak da çok doğru olmadığını onlar da düşüneceklerdir. Bu nedenle biz hepsine hazırız, geçen haftadan bu yana her an seçim olacakmış gibi hazırlığımızı Türkiye sathında sürdürmeye başladık. Yarın Türk-İş'e bağlı sendikaların kendi aralarında yaptığı ankete göre, CHP birinci, çok büyük farkla AK Parti ikinci, diğer partiler ise çok altta kalıyor. Bu, samimiyetle yapılan bir araştırmadır ve yarın açıklanacak" diye konuştu. Eskişehir Milletvekili Cevdet Selvi, Türkiye'nin artık eski günlerin oluşumuna boyun eğen insanlardan oluşmadığını ifade ederek, şunları söyledi:

"Emperyalist güçler, manda haline getirmeye çalıştıkları Türkiye'nin kolay lokma olmadığını fark etti. Türk halkı uyandı, hassasiyetleri göstermeye başladı. Bu ülkeyi sömürge haline getirmeye çalışanlara karşı Türk milleti bir bütün olarak tepkisini ortaya koydu. Türkiye, hak ettiği en üst düzeye gelecektir."

7 kişiyi öldürüp, 2 kişiyi de yaralayan seri katillerin, zamanında önlem alınamayan uyuşturucu müptelası, hapse atıldıklarında aftan yararlanan kişiler olduğunu kaydeden Selvi, büyükşehirlerde erkeklerin bile gece sokaklarda dolaşamaz hale geldiğini ifade etti.

CHP'nin iktidara yürüdüğünü savunan Selvi, partililere, "Onun için biraz daha dikkatli, düzenli ve tertipli olmalıyız. İşine gelmeyenler çok hırçınlaşarak bizleri engellemeye çalışacaklardır. Arı kovanına çomak soktuğumuzu biliyorlar. Umutsuzluğa kapılmayın. Biz, bunları halkımızın desteğiyle aşacağız" açıklamasında bulundu.

Bayramlaşmaya CHP Eskişehir Milletvekili Mehmet Ali Arıkan, İl Başkanı Atilay Dalgıç, Merkez İlçe Başkanı Ayhan Türkseven ile çok sayıda partili katıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön