Şener aday değil

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığına aday olmadığını söyledi.
Şener, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı konusunda kendisine baskılar yapıldığını belirterek, "Ancak aday değilim. Kulübün işi çok. O göreve vakit ayıramam. Kulübe daha çok vakit ayırmam lazım. Haziran ayına kadar yapmamız gereken bir sürü iş var" dedi. Aldıkları sonuçların ardından Avrupa kupalarına katılma şanslarının azaldığını ve bundan sonra prestijin çok önemli olduğunu ifade eden Şener, "Önümüzdeki maçlardan iyi sonuçlarla ayrılırsak Trabzonspor'un prestijini yukarıya taşırız. Oynamayan oyuncular oynatılırsa onları da görme şansı buluruz" diye konuştu. Ligde önlerinde 10 maçlarının kaldığını belirten Şener, şöyle devam etti: "Hafta sonunda lig sonuncusu Kasımpaşa ile karşılaşacağız. Gelecek hafta da lig lideri Beşiktaş ile karşılaşacağız. 15 gün içinde iki önemli maç yapacağız. Kalan maçlarda da oynamayan oyuncuları görme şansı bulacağız. Bu maçlardan da iyi sonuçlarla ayrılmak istiyoruz."
HÜSEYİN MÜJDESİ Şener, Trabzonspor'da takım kaptanı Hüseyin Çimşir'in bu sezon sonunda sözleşmesinin bitmediğini söyledi.
Hüseyin ile bir yıllık opsiyonlarının bulunduğunu kaydeden Şener, "Bu opsiyon da imzalanmış. Dolayısıyla Hüseyin'in 2009 yılına kadar uzatması var. İç transferde sıkıntımız yok" diye konuştu. Gelecek sezon için ciddi bir kadro kurmak istediklerini belirten Şener, "Ondan sonra da yarışmaya başlamak istiyoruz. Bu sıralarda dolaşmak keyif vermiyor. Bir sürü sıkıntı gelmiş, bu yıla toplanmış. Bu sıkıntıları gidermek, tekrar eski hale gelmek için uğraşıyoruz. İnşallah başarılı oluruz. Hocamızla da konuşarak transfer konusuna bakacağız. Doğru yere adam almak önemli" dedi. Şener, Akyazı'ndaki stat projesi konusunda çalışmalarının sürdüğünü ve yarın bir finansman kuruluşu ile görüşeceklerini belirtti. Kulübün daha önce yaptığı anlaşmaları gözden geçirdiklerini kaydeden Şener, gelirleri artırmak istediklerini sözlerine ekledi.