Şener'in aklı transferde!

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, takıma direkt oynayacak en az 4 oyuncu alacaklarını söyledi.
Şener, Futbol Ekstra Dergisi'nde yer alan röportajında, gelecek sezonla ilgili transfer çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "En az dört tane direkt oynayacak adam alacağız. İki üç tane de 18-19 yaşlarında genç oyuncu almayı düşünüyoruz" dedi.

Tolga'nın yanına tecrübeli bir yabancı kaleci almaları gerektiğini ifade eden Şener, şöyle devam etti: "Üç tane yetenekli kalecimiz var. Tolga'yı da çok seviyorum, ama Konyaspor maçında yediği golün aynısını bir daha yiyor. Aynı golü insan bir daha yer mi? Kaleci gol yer, ama öyle yemez. Herkes Tolga'nın iyi kaleci olması için uğraşıyor. O da 'olmayacağım' diye elinden geleni yapıyor. Böyle bir imkan kime veriliyor? Önümüzde birkaç maç kaldı, parçala kendini. Mesela Tolga formda olsaydı, Beşiktaş maçının sonucu öyle olmazdı. Tabii ülke içinden de istediğimiz bazı oyuncular var.
Onlar için bekliyoruz. Mesela Vestel Manisaspor'dan Selçuk. Adamlar can derdinde, gidip isteyemiyorsun ki."

Futbolcuların çoğunun seneye formalarını zor giyebileceğini kaydeden Şener, "Kalmak için kendilerini yırtmaları lazım. Bir de önümüzde prestij maçları var. Komşumuz Çaykur Rizespor'un durumu malum. Onun aleyhine bir şey bizi çok üzer. Çaykur Rizespor için birini yenmem gerekiyorsa yenmem gerekir. Bu benim komşu ilim. Çaykur Rizespor'un bizim için de ligde kalması lazım. Trabzonspor'un o efsane yıllarını irdeleyin, Samsun var, Ordu var, Rize var. Bana göre Rize'nin ligde kalması lazım" diye konuştu.

GÖKDENİZ'İN TRANSFERİ Şener, Gökdeniz'in Rusya'nın Rubin Kazan Kulübü'ne transferi konusuna da açıklık getirdi. Gökdeniz'in kendisine gelerek 'Başkanım ben gitmek istiyorum' dediğini ifade eden Şener, şunları söyledi:

"Ben de kendisine 'Seni gönderemem, bana lazımsın' dedim. 'Ben Trabzon'da oynayamam. Problemlerim var' diye ısrar etti. O problemlerin bir kısmını biliyorum, bir kısmını bilmiyorum. Bilmek de istemiyorum. 'Tehdit ediliyorum. Korumayla geziyorum. Deplasmana gidince aklım evimde kalıyor' gibi. Tabii ikinci bir gerekçesi de vardı. Gökdeniz, çok para kazanmak istiyor. 'Ben 28 yaşına geldim, artık para kazanmam lazım' dedi. Bunu da söyledi. Bizden yanılmıyorsam 2.6 trilyon alıyordu. Bana
göre bizden çok alıyormuş, çok fazla kazanıyormuş. Ama o bundan da fazlasını istiyormuş.

Neyse. Adamlar geldiler, benden Gökdeniz'i istediler. Onlara Gökdeniz'i sezon sonunda vermeyi teklif ettim. (Yok, biz illa şimdi istiyoruz) dediler. Bir adam gitmek istiyor ve o adamın bende oynadığı maçlara, benim ligdeki yerime bakıyorum. Kendi kendime dedim ki, 'neyin tartışmasını yapıyorum. Puanım 50 olsa diyeceğim ki, adam bizde muazzam işler yapıyor, bu adamı nasıl bırakırım derdim.' Bir bunu düşündüm, bir de adam oynamak istemiyor. O zaman kulübün menfaatini düşünmek durumunda kaldım."

"BANA GÖRE YATTARA, YILDIZ" Gökdeniz'in, Türkiye'nin ender yetiştirdiği futbolculardan biri olduğunu kaydeden Şener, "Tartışmasız, özel bir yetenek. Ama ben yıldız diye, benim 35 puanımı 50 yapan futbolcuya derim. Bana göre Yattara bir yıldız. Mesela Hami, Ünal maç kurtaran isimlerdi, yani yıldızdı. Şota öyle. Var mı aksini iddia eden? Bunlar gerçek yıldız. Benim kriterlerime göre Gökdeniz bunların yanında yıldız değil. Biz Konyaspor'a 1-0 yenildik. Konyaspor, Fenerbahçe'den 4 yiyor, öbüründen 5, diğerinden 6. Ben bu takıma yeniliyorum. Benim yıldızım varmış. Hani nerede" diye konuştu.

Transferde kadrolarına katmak istedikleri Mehdi ve Chermiti'nin yıldız oyuncular olduğunu kaydeden Şener, şöyle konuştu: "İnşallah bir aksilik çıkmaz. İkisi de milli futbolcu. Biri forvette oynuyor, biri forvetin arkasında. Fransa'dan Nantes, Auxerre ve Almanya'dan Bayer Leverkusen takımları da bu iki futbolcunun peşinde. Bizim menajer Adnan Demir'in Tunus'ta 'Fatih' diye bir hocası var, Tunuslu. O önerdi. Bir kaç defa gidip izlediler. Ben de Hüseyin Tok'u aldım, gittim ve izledim. Mehdi ve Chermiti'nin transferini 3-4 milyon dolara hallederiz. Benim savunmada çok sıkıntım var. Kalede var. Gol atıyoruz, maç biterken bir gol yiyoruz."

"BÜYÜKLERDEN OYUNCU ALMAM"
Şener, büyük kulüplerden futbolcu almak istemediğini kaydederek, "Hayır, 3 büyüklerden gelen futbolcu bize uymaz. Örnek yok. Benim zamanım dahil böyle örnek yok" dedi.

"Ortada bir üç büyük var, bir de en büyük" diyen Şener, sözlerini şöyle tamamladı: "Ben 215 bin nüfuslu bir şehrin takımıyım. Peki, bu üç büyükler kaç nüfuslu şehirlerin takımı, 15 milyon. Bunun için ben diyorum, bu dört büyükler içinde en büyüğü biziz. Benim imkanlarım bu. O 1 trilyon hasılat alıyor, bana son maçta kalan hasılat, kira, güvenlik ve diğer masraflar çıktıktan sonra 36 milyar lira."