Serdar Özkan Boğa oluyor!

Bir dönem Arif Erdem ve Tayfun Korkut'un forma giydiği; Nihat Kahveci'yi de İspanyol futboluna kazandırıp dünya arenasına sunan Real Sociedad, Beşiktaş'ın genç yeteneği Serdar Özkan'ın transferi için de Siyah-Beyazlı kulüple prensipte anlaştı. Akşam Gazetesi'nin haberine göre; Beşiktaş'ın eski Teknik Direktörü John Benjamin Toshack'ın "Mutlaka alın, ikinci Nihat Kahveci olur" raporu üzerine Real Sociedad Başkanı Inaki Badiola, geçen hafta sonunda bir yöneticisini Serdar Özkan'ın transferi için İstanbul'a gönderdi.

HEP BEŞİKTAŞ KAZANACAK İSPANYOL yönetici, ülkesine dönünce Serdar Özkan ve Beşiktaş kulübüyle her konuda anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Real Sociedad ve Beşiktaş yönetimi arasında yapılan protokole göre; 21 yaşındaki genç oyuncu İspanyol kulübünün La Liga'ya yükselmesi halinde Mavi-Beyazlı formayı giyecek. Real Sociedad, Serdar'ın bonservisine 5 milyon euro ödeyecek. Nihat Kahveci'nin transferinde olduğu gibi Serdar, başka bir takıma transfer olursa da bu transferden Beşiktaş'a kâr payı verilecek. İspanyol Diario Vasco Gazetesi'nde yapılan yorumlarda Serdar Özkan'ın hem sağ hem de sol kanatta başarıyla görev yapabildiği, özellikle süratiyle dikkat çektiği ve Nihat Kahveci'nin ardından Real Sociedad için ileriye yönelik çok iyi bir yatırım olacağı vurgulandı. Ayrıca Nihat Kahveci'den de Serdar Özkan için referans alan Sociedad yöneticileri, gazetede milli futbolcudan Türkiye'nin yükselen değeri olarak bahsetti.

KAFASI KARIŞMASIN REAL Sociedad ile el sıkışan Beşiktaş yönetiminin, takım şampiyonluk yarışında emin adımlarla hedefe giderken genç futbolcusunun kafasının karışmaması için bu transferi gizli tuttuğu öğrenildi. Real Sociedad ise İspanya İkinci Ligi'nde 60 puanlı Numancia ve 56 puanlı Malaga'nın ardından 48 puanla üçüncü sırada yer alıyor. 29 maçta 13 galibiyet, 9 beraberlik ve 7 yenilgi alan Mavi-Beyazlılar, 36 gol atıp, 25 de gol yedi.