SPOR

CANLI

'Şerefli birinci olmak istiyoruz!'

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fenerbahçe galibiyeti sonrası konuştu.

'Şerefli birinci olmak istiyoruz!'

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Güneş'in yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalardan Ajansspor tarafından derlenenler şöyle:
"Maçın tarihi, hikaye tarafı çok konuşuluyor. Futbolun bir tarihi, hikayesi olacaktır ama bizim yok. Futbolun bir gerçeği var. Beşiktaş'ın da Fenerbahçe'nin de başarılarla dolu tarihletri vardır. Eski sonuçlarla baskı yapılıyor, takımlar etkileniyor. Geçmişte performans kötü olabilir ama bugün kazanabilir.

Fenerbahçe lider takımdı, lideri yendik. Lige de renk geldiğini düşünüyorum. Yenilseydik büyük avantaj yakalarlardı. Fenerbahçe iyi takım, iyi de oynadı. Biz de akıllı oynadık. Taraftar da iyi destek verdi. Başkan ve Ahmet Nur Çebi'ye teşekkür ediyorum, iyi motive ettiler.

[Derbiden kareler-![Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinden kareler 2015-2016](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2123908/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/besiktas-fenerbahce-derbisinden-kareler-2015-2016-155148-myspor)

Beklenmedik hatalar yapıyoruz. Lider olduk ama şimdi lider gibi yaşamalıyız. 5 puan kaybımız vardı, yenilseydik büyük dezavantaj olurdu. Şerefli birinci olmak istiyoruz. Futbol adına en iyi olmak istiyorsak her takımı yenmeliyiz.

Cenk'in 11'de olmayı hak ettiğini düşünüyorum. Cenk'i 90 dakika oynamış kabul ediyorum. 1 dakika bile oynasan takımın parçası olmalısın. Cen 10 dakika oynadı ama müthiş istekli oynadı. İstememe rağmen oynatamadım. Türkiye'nin iyi forveti, iki ayağını da kullanıyor.

Fenerbahçe oyuna golleri bulup öne geçtik. Fenerbahçe iyi takım, Galatasaray iyi. Bursa puanları alsa onların da iyi takım olduğunu düşünüyorum. Daha az hata yapan öne çıkar diye düşünüyorum."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler