Serhat Kılıç kimdir?

Serhat Kılıç kimdir?

8 Temmuz 1975, Ankara doğumlu olan Serhat Kılıç; aslen Malatyalıdır. 1994-1998 eğitim öğretim yıllarında lisans eğitimini, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde Tiyatro bölümünde, şeref öğrencisi olarak tamamlamıştır.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konsevatuarı'nda Reji bölümü üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimine başlamadan evvel 1998’de Ankara Sanat Tiyatrosu’nda Rutkay Aziz ile Ariel Doffman’ın Kayıplar (Dullar) oyununu oynamıştır.

1999 ve 2000 sezonunda ise Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda görev yapmıştır. Aynı yıllar arasında, Diyarbakır Şehir Tiyatroları’nda Barış Adası oyununu yöneterek oyunculuk ve sahne eğitimleri vermiştir. 2002 yılında ise mecburi görevini tamamlamak için Erzurum Devlet Tiyatrosu’na atandığında oyunculuk çalışmalarına devam etmiştir.

İstanbul'da kariyer hayatına devam ettikten sonra birçok başarılı isimle tiyatro, sinema ve televizyon dizisi projeleri gerçekleştirmiştir. Başarılı oyuncu, Ankara'da, "Okul Serhat Kılıç" eğitim atölyesini kurmuştur.

Serhat Kılıç Haberleri