MAGAZİN

Serhat Kılıç'ın hatası 3 bine maal oldu

Sevilen oyuncu Serhat Kılıç, trafik çevirmesinde ehliyetsiz yakalanınca olanlar oldu. Seksenler dizisinde Ergun Plak'a hayat veren Serhat Kılıç, 3 bin 306 TL para cezası aldı.

Serhat Kılıç'ın hatası 3 bine maal oldu

Seksenler'in sevilen ismi Serhat Kılıç, tiyatro oyunu provası çıkışı Nişantaşı'nda trafik çevirmesine takıldı. Geçtiğimiz yıl alkollü olarak direksiyon başına geçtiği için ehliyetini kaptıran oyuncu bu kez ehliyetsiz yakalandı. Ergün Plak rolüyle gönüllerde taht kuran başarılı oyuncuya ceza yağdı. Daha önce alkollü araç kullandığı gerekçesiyle ehliyetini kaptıran Serhat Kılıç'a ehliyetsiz trafiğe çıkma suçundan​ 1609, ara​ç muayenesi bulunmadığı için 88 ve ruhsat sahibine de 1609 olmak üzere toplam 3 bin 306 lira ceza​​ ​kesildi. 3 bin 306 TL ceza kesilen Serhat Kılıç'ın ehliyetine el konulma süresi ise 2018'e kadar uzadı.

SERHAT KILIÇ KİMDİR?

8 Temmuz 1975 doğumlu olan Serhat Kılıç, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde eğitim görmüştür. İlk profesyonel oyununu Ankara Sanat Tiyatrosu'nda gerçekleştirmiştir. Türkiye'nin pek çok ilindeki şehir tiyatrolarında çalışan Serhat Kılıç, 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Reji üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlayıp Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak ders vermeye başlamıştır. 2008 yılında Devlet Tiyatroları'ndaki görevinden istifa ederek çalışmalarına İstanbul'da devam etmeye başlamıştır. İstanbul'da çalıştığı tiyatrolar arasında Tiyatro Dot, BKM gibi tiyatrolar yer almaktadır. Serhat Kılıç, "İntiharın Genel Provası" adlı oyunda dört farklı karakteri canlandırmış, bu oyundaki performansı ile 14. Afife Tiyatro Ödülleri kapsamında, Yılın En Başarılı Müzikal ve Komedi Erkek Oyuncusu dalında adaylığa layık görülmüştür. 2014 yılında Cannes Film Festivali Altın Palmiye Ödülü'nü kazanan Nuri Bilge CEYLAN'ın yönetmenliğini yaptığı Kış Uykusu filminde 'İmam Hamdi' karakterini canlandırmıştır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön