'Şerife Boz' tartışması büyüyor: Rölyefi ortaya çıktı

15 Temmuz şehit ailelerinin 'sahtekar' diyerek dava açmaya hazırlandığı Şerife Boz'un Ankara Mamak'taki 15 Temmuz anıtında da yer aldığı ortaya çıktı.

'Şerife Boz' tartışması büyüyor: Rölyefi ortaya çıktı

Ankara'nın Mamak ilçesinde AK Partili belediye tarafından yaptırılan 15 Temmuz Şehitler Anıtı'nın bir yüzünde, şehit ailelerinin "sahtekar" dediği Şerife Boz'un rölyefinin de bulunduğu ortaya çıktı.

15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişimi sırasında mahalleliyi kamyonetinin arkasına toplayıp İstanbul Taksim'e çıktığı iddia edilen Şerife Boz, o günlerde çok konuşuldu, 'kahraman' ilan edildi.

Sözcü’den Yavuz Alatan’ın haberine göre; gazi maaşı aldığı belirtilen Boz, 24 Haziran'da AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu. Ancak 15 Temmuz şehidi Mustafa Cambaz'ın oğlu Alparslan Cambaz'ın Twitter hesabından yaptığı açıklama Şerife Boz'un 'kahramanlığı' hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

ŞERİFEBOZ

Cambaz şunları yazdı:

"Evleri Taksim'e metroyla 10 dakikayken ve metro o gün bedavayken 16 Temmuz gecesi kutlama alanına sürücülüğü olmadığı için kendi süremediği kamyonla gidip alana vardıklarındaysa sürücü koltuğuna oturarak gazetecilere poz veren ve onlarla birlikte düzmece bir haber üreterek milleti aldatıp her yerden yüklü miktarda para yardımı alan, kamyonlarını da İBB'ye kamyon yükü paraya satan, konferans için gittiği yerlerde özel olarak gezdirilmesi gerektiğini 'Özel aracım nerede!' diye terör estirerek duyuran bu kadına şehit aileleri olarak dava açmaya hazırlanıyoruz."

"FOTOĞRAF 16 TEMMUZ'DA ÇEKİLDİ"

Şerife Boz'un fotoğrafının gerçek öyküsü de fotoğrafı çeken muhabir Saliha Sultan'ın "O fotoğraf 16 Temmuz gecesi çekildi" itirafıyla ortaya çıkmıştı.

Şerife Boz ise "Şehit aileleri yaptıklarımı, yaptıklarımla sembol olmamı kıskanıyorlar" demişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Diğer Haberler