HABER

Serik'te 150 ev sular altında kaldı

Antalya'nın Serik ilçesinde gece başlayan şiddetli yağış nedeniyle Kız Deresi'nin taşması sonucu 150 ev ve işyerini su bastı.

Elektrik kesintisinin yaşandığı ilçede Belediye Başkanı çalışmaları mum ışığında yönetti.

Dün gün boyu etkili olan sağanak yağış nedeniyle ilçenin ortasından geçen Kız Deresi taştı. İlçe merkezinin en işlek caddesi Çınaraltı'nda bulunan yaklaşık 150 ev ve iş yerini su bastı. Sular altında kalan ev ve iş yerlerindeki eşya ve malzemeler kullanılamaz hale geldi. Pazar yerindeki tezgahlarda bulunan sebze ve meyvelerin yanı sıra bazı otomobillerde sel sularına kapılarak sürüklendi. Selde can kaybı yaşanmazken, büyük miktarda hasar oluştu.

FELAKETİ MUM IŞIĞI İLE YÖNETTİ

Belek ve Kadriye turizm merkezlerinin de bulunduğu yaklaşık 50 bin kişinin yaşadığı ilçenin Belediye Başkanı Mehmet Habalı, elektrik kesintisi nedeniyle makam odasında mum ışığında çalıştı. Felaketi mum ışığıyla yöneten Başkan Habalı, devletin ilgili makamlarından sel felaketiyle ilgili arayan olmadığından yakındı. Habalı, Başbakanlık, Antalya Valiliği ve Serik Kaymakamlığı'na faks çekerek yardım istedi.

53 yıldır ilçede ilk kez böyle bir sel felaketine şahit olduğunu bildiren Habalı, "Yaklaşık 150 ev ve iş yeri selden zarar gördü. Ev ve işyerlerinden sele kapılan eşyaların ve malzemelerin gözümüzün önünden akışını gördük. Ama şiddetli yağış nedeniyle oluşan sel karşısında çaresiz kaldık" dedi.

Öte yandan Serik'te bulunan narenciye bahçeleriyle pamuk tarlaları sular altında kaldı. İlçede bulunan bazı seralarda zarar gördü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön