HABER

Serkan ve Emre İsviçre'ye gitti

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Genel Sekreteri Lütfi Arıboğan ile milli futbolcular Emre Belözoğlu ve Serkan Balcı, olaylı Türkiye-İsviçre maçıyla ilgili FIFA Disiplin Komitesi'nin iki gün sürecek duruşmalı toplantısına katılmak üzere sabahın erken saatlerinde İsviçre'nin Zürih kentine gitti.

Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklamada bulunan Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Serkan Balcı, ceza almayacağına inandığını belirterek, "Karar aşaması olduğu için hepimizi çağırmışlar. Psikolojimiz olumsuz etkileniyor. Karar çıksın da, artık biz de rahatlayalım. Ben ceza almayacağıma inanıyorum. Olaylarla ilgim yok, sadece söylediğim bir kelimeden dolayı olay buraya kadar geldi. Bugün de karar verilecek. Yalan söylediğimi iddia edenler çıkmadı, ortaya öyle bir şey yok. Sadece söylediğim bir söz nedeniyle benim başım yandı, böyle bir söz söylememem gerekiyordu. Ceza alırsam, bu sadece milli takım maçlarını etkiler. Ligi ektiler mi bilmiyorum, buna FIFA karar verecek" diye konuştu.

Hamit Altıntop'a kırgın olduğunu belirten Serkan Balcı, "Hamit Altıntop ile orada yüzleşeceğiz. Herşey ortaya çıkacak. Hamit'e kırgınım, takım arkadaşına böyle yapmamalıydı. Futbol Federasyonu eski Başkanı Levent Bıçakcı ve federasyon avukatlarının baskısı sonucu böyle bir açıklamada bulunmuş. Ben sadece bu olaydan dolayı kendisine kırgınım. Benimle ilgili hiçbir görüntü yok. Sonuçta beni kendi futbol federasyonum suçluyor" ifadelerini kullandı.

TFF Genel Sekreteri Lütfi Arıboğan ise FIFA Disiplin Komitesi'nin kararını en geç Çarşamba günü açıklamasını beklediklerini söyleyerek, "Bugün son karar verilecek. Futbolcularımız son kez duruşmaya katılacaklar. Yarın da federasyon toplantısı olacak Daha sonra da FIFA Disiplin Komitesi kendi arasında toplanacak. Açıkladıkları net bir şey yok, ama büyük bir ihtimalle yarınki toplantı sonrası en geç Çarşamba günü sabahı kararın açıklanmasını bekliyoruz. Şu an çıkacak kararla ilgili bir yorum yapmak zor, artık işin sonuna gelindi. Karşılmaşma sonundaki itiş kakışa dahil olduğu görünen iki taraftan da oyuncular var. Bu futbolcuların ceza alacağı kesin. Açıkcası federasyonlarla ilgili net birşey yok. Bir tahmin yapmak da çok zor" diye konuştu.

Milli futbolcu Emre Belözoğlu da, bir suç işlemediğini belirterek, "İfademize başvuruldu. Daha önce de gittik. Bir suç işlemedim. FIFA'nın duruşmada adil olacağına inanıyorum. Bizim hakkımızda suç oluşturacak hiçbir delil yok, ama bir kez daha çağrıldık. Sonuçta FIFA, gitmek zorundayız. Açıkçası çok gönüllü gitmiyorum, içim sızlaya sızlaya gidiyorum. Bir Almanyalı, bir Fransız, belki bir Arjantinli, belki bir Brezilyalı futbolcuyu bu kadar kolay çağırabilirler miydi ? Bunun da hesabını içinde yapmamız gerekiyor. Belki de bu yönümüz çok kuvvetli değil" dedi.

Newcastle United'ın Teknik Direktör Graeme Sounness'in görevine son vermesine üzüldüğünü ifade eden milli futbolcu Emre Belözoğlu, "Sounnes'ın yeri yeri bende farklı. Newcastle United'ı tercih etmemin en büyük nedenlerinden biri zaten oydu. Takımdan ayrıldığına üzüldüm. Ben Newcastle United'ın anlaşmalı futbolcusuyum. 5 yıllık sözleşmem bulunuyor. Newcastle United'da mutluyum" dedi.

Galatasaray'a yaptığı maddi yardım ile ilgili de değerlendirmede bulunan Emre Belözoğlu, "Adnan Polat, ben ve babam ile dün böyle bir karar aldık. Maddi olarak büyük ya da küçük meblağlar olması değil, ben sadece bu dayanışmanın içinde olmak istedim. Bu dayanışmanın içinde olduğumu hissettirmek istedim. Galatasaray'ın bize kazandırdığı hem maddi hem manevi çok farklı şeyler var. Bugünlere gelmemizdeki en büyük pay Galatasaray camiasıdır. Kimse bana, ben de kimseye borçlu değiliz. Bugüne kadar aldığım bütün paraları versem yine de Galatasaray'ın hakkını ödeyemem. Ben sadece bu dayanışmanın içinde olmak istedim" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler