HABER

Sezer: "DSP solun tek partisi"

Demokratik Sol Partisi (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, DSP ile CHP'nin birleşmelerinin söz konusu olamayacağını söyledi. Sezer, "İki parti kendi kulvarlarında yürüyerek Türkiye solunu büyütebilirler" dedi.

Sezer: "DSP solun tek partisi"

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Muğla'da bulunan Zeki Sezer, bugün Yücelen Otel'de düzenlenen toplantıda basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. İki partinin birleşmesi konusunda DSP'nin Onursal Genel Başkanı Bülent Ecevit'e haksızlık yapıldığını belirten DSP Genel Başkanı Sezer, "Bu konuda sayın Ecevit elinden geleni yaptı ama birleşmenin engeli olarak gösterildi. Ecevit, bilinenin aksine bugün selden kütük kapmış olanlar ticaretle uğraşırken, CHP'nin kapatılmaması için tek başına mücadele verdi. Tek başına hapis yattı. DSP'yi kurarken de tüm sol delegasyona çağrı yaptı. Yanıt verilmedi. CHP-DSP birleşmesi gündeme geldiğinde de, CHP yöneticileri hep 'partinizi kapatın gelin' dediler" diye konuştu.

Türkiye'de tek sol partisinin şu anda DSP olduğunu da savunan Sezer, "Solu şu anda biz temsil ediyoruz. Son seçimde hak etmediğimiz bir yenilgi aldık. 11 milyon seçmen sandığa gitmedi. Onların önemli bölümünün DSP'li olduğunu yaptığımız çalışmalarla belirledik. Şimdi yeniden onların gönüllerini almaya çalışıyoruz. Biz yolumuza devam ediyoruz. DSP'li olup da CHP'lilere, CHP'li olup da DSP'lilere oy vermeyecek yurttaşlarımız var. İki parti kendi kulvarlarında yürüyerek Türkiye solunun büyümesine katkı yapabilirler" şeklinde konuştu.

DSP Genel Başkanı Sezer, daha sonra Yatağan'a geçerek, Tes-İş ve Maden-İş Sendikaları'nı ziyaret etti.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler