HABER

Şiddetli yağış can kaybına neden oldu

Hatay'da sağanak yağış nedeniyle çöken istinat duvarının altında kalan 1 kişi hayatını kaybetti. Çok sayıda ev ve araç ise sular altında kaldı.

Akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış kent genelinde etkisini sürdürüyor. Yağış nedeniyle birçok mahalleye su ve elektrik verilemezken, itfaiye, belediye ve sivil savunma ekipleri yollarda mahsur kalan vatandaşları kurtarmak ve su basan evlerin tahliyesini gerçekleştirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bu arada, sabah saatlerinde şiddetini artıran yağış nedeniyle Kardeşler Mahallesi 3/1 Sokak'taki bir evin istinat duvarının çökmesi sonucu duvarın altında kalan ve ağır yaralı olarak Antakya Devlet Hastanesi'ne kaldırılan İsmail Çelik (71) hayatını kaybetti.

Bir oto parkın istinat duvarının çökmesi sonucu araçları zarar gören vatandaşlar, yetkililerin yağmura karşı yeterli önlem almadıklarını ileri sürerken, evlerini su basan vatandaşlar ise eşyalarını kurtarmak için çaba gösteriyor.

Çok sayıda derenin taşma noktasına geldiği Antakya'da Asi Nehri'nde su seviyesi ise 6 metre yükseldi. Hatay'ın merkez ilçesi Antakya da son 24 saat içerisinde metrekareye 187 kilogram yağış düşerken, Samandağ'a 20.6 kilogram, İskenderun'a 80 kilogram, Dörtyol'a ise 20.8 kilogram yağış düştü.

Öte yandan, Amik Ovası'nda Asi Nehri kenarındaki bazı köylerin de sular altında kaldığı bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön