'Şifalı' diye içiliyordu! Asılan yazıyı görünce büyük şaşkınlık yaşadılar

Akçakoca-Düzce karayolu üzerinde bulunan insanların "şifalı" olarak bildiği ve sıkça kullandığı suyun aktığı çeşme, bakteriyolojik açıdan sakıncalı görülmesi nedeniyle Akçakoca Belediyesi zabıta ekipleri tarafından mühürlendi.

Düzce-Akçakoca yolu kenarında bulunan, insanların şifalı diye içtikleri su sakıncalı olduğu belirlenerek mühürlendi. Akçakoca İlçe Sağlık Müdürü Dr. Numan Çabuk'un imzasıyla Akçakoca Belediyesine konu hakkında tebliği edilen yazıda, “İlçemiz sınırları içinde yer alan Şifalı Su diye adlandırılan kaynaktan kurumumuz personelince alınan kontrol izleme su numunesi, bakteriyolojik ve kimyasal yönden analizi yaptırılmış olup bakteriyolojik yönden uygun olmadığı görülmüştür. Söz konusu suyun içme-kullanma suyu olarak kullanılmasının durdurulması gerekmektedir" denildi.

TÜKETİLMEMESİ İÇİN MÜHÜRLENDİ

Tebliğin ardından halk sağlığını koruma amacıyla harekete geçen Akçakoca Belediyesi zabıta ekipleri, suyun içilebilir hale getirilene kadar tüketilmemesi için çeşmeleri mühürledi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 45 yorum
memleket cahil dolu...şurada bir yatır var desek hemen atlarlar
TEMİZLETİN TEKRAR İÇİLİR HALE GETİRİN
@theideologie AKP'nin yok ettiği ormanlardan geliyordu su. AKP gidince o alanlara tekrar ağaç dikeceğiz. Ancak o zaman temizlenir o su.
sule hanım bunuda ak partiye bağladın ya helal başınıza taş yağsa ak partiden bileceksiniz yazık
@suleaskim izmir'den çeşme'ye, muğla'dan bodrum'a marmaris'e, yolda giderken tepelere bak, kaç tane ağaç var? sıfır. kaç tane ağaç diktiniz? sıfır. türkiye'de rekor kırdığınız 2 şey, 1 heykel, 2 orman yangını. tüm bunları yok farzedip görmezden gelip, chp'li bölgelerde her yıl orman yangını rekorları üst üste kırılırken, akp'nin yokettiği ormanlar diye bir cümle kurmak, bildiğin komik oluyor.
@otobakimzekayi Su kaynağı doğal olarak oluştuğu için müdahale edilemez. Çeşmeyi istediğin kadar temizle su yine aynı gelecektir.
@sprglvs28 Tema Vakfı'nın 1998 yılından beridir üyesiyim. Diktiğim ağaç sayısı kaç bin oldu bilmiyorum... Bu arada Ege bölgesini neden saydın onu anlamadım. Yoksa şu AKP'nin maden açtığı yerlerden mi bahsettiniz. Yada Toroslar'da benim ağaç diktiğim yerlere kurulan HES lerden mi bahsediyorsunuz.
@otobakimzekayi memleketin haline bakta oyle akepeyi savun
@otobakimzekayi al bir cahil züleyha daha
@mustafa_usta_1900 Şükrediyorum bu milletin başına birşey gelmesinden. Çünkü arada bende giderim. Ama mühletin de ne zaman biteceğini merak etmiyor değilim.
@otobakimzekayi cehalet partisine oy verirken birkez daha düşün
@otobakimzekayi orman yangınlarının neden çıktığını bile bilmiyorsun ege ormanları ile karadeniz ormanları aynı iklimemi sahip ormanlar kendiliğindende yanabilir yeterince sıcaklık var ise
Sağlık Müdürlüklerinin yaptığı analizler hep bozuk çıkıyor eğer o analizlere uyulur sa içilecek su kalmaz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler