HABER

Sıfır otomobil aldı, hayatının şokunu yaşadı

Adana’da 2017 yılında sıfır kilometre aldığı otomobili geçen hafta satmak isteyen Ömer Faruk Talaş, ekspere gittiğinde aracın sağ 2 kapısının değişmiş, iç direklerinde de işlem olduğunu öğrendi. Firmadan herhangi bir olumlu dönüş alamayan Talaş, bir an önce mağduriyetinin giderilmesini istiyor.

Sıfır otomobil aldı, hayatının şokunu yaşadı

Adanalı iş adamı Ömer Faruk Talaş, 2017 yılında 90 bin liraya sıfır kilometre 01 ET 364 plakalı Fiat Egea marka otomobil satın aldı. Geçen hafta otomobilini satmak için alıcı olan bir şahısla anlaşan Talaş, aracı ekspere götürdü. Eksperde yapılan incelemede aracın sağ 2 kapısının değişmiş, iç direklerinde de işlem olduğu belirlendi.

AW257274_04

Sıfır kilometre aldığı otomobilinin hasarlı çıkması üzerine Ömer Faruk Talaş, durumu firmaya iletti. Firma ise bilirkişi gönderdi ancak daha sonra Talaş’ın telefonlarını cevapsız bıraktı. Aracında yaklaşık 20 bin lira değer kaybı olduğunu söyleyen Ömer Faruk Talaş, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

AW257274_05

Talaş, “Ben bu aracı 2017 yılında sıfır kilometre olarak almıştım. Geçtiğimiz hafta aracı satmak isterken ekspere gittiğimde sağ 2 kapısının değişmiş, iç direklerinde de işlem olduğunu öğrendim. Fiat’a bu durumu danıştığımızda ise hep bir erteleme söz konusu oldu. Bilirkişi geçtiğimiz gün geldi ancak şuanda da firma telefonlarına cevap vermiyor. Herhangi bir geri dönüş alamadık. Mağduriyetimiz çok yüksek. Yaklaşık 20 bin lira zararımız var. Fiat firmasından çok fazla araç alıp satmıştık ama bu saatten sonra asla çalışmayız onlarla” diye konuştu.

Öte yandan Ömer Faruk Talaş, mağduriyetinin giderilmesini istediğini söyledi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
aradan 4 yıl geçmiş ne malum senin kaza yapıp aracı yaptırmadığın saçmalık
islemden belli olur. expertz raporu ve brokerler bu isi iyi bilir. Takma sen kafana
@serdalozoz bilirkişi ne iş yapıyor sanıyorsun ?
Ne cahil insanlarsiniz , bilirkisisi experi aracin seceresini doker , sigortadan yapilmasa bile en basit usta bile neyin ne oldugunu anlar.
sıfır bayiden alınan aracları da expere sokmak lazım.sonradan sıkıntı yasamamak icin.
bunlarda yeni türedi 2017 de almışsın 4 sene geçmiş kardeşim kime ne yi nasıl kanıtlayacaksın geçmiş olsun
Geri Dön