HABER

Sigara ile İzmir'i hava uçuracaktı

İzmir'de yasadışı PKK-KONGRA-GEL üyesi bir üniversite öğrencisi yakalandı. Yakalanan öğrencinin bir yakının evinde bomba düzeneği ve bomba yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Sigara ile İzmir'i hava uçuracaktı

İstihbari çalışmalar yapan terörle mücadele şubesi ekipleri daha önceden kaydı bulunan ve çeşitli terör suçlarından aranan üniversite öğrencisi S.K.'yı (19) gözaltına aldı. S.K.'nın evinde yapılan aramada çeşitli bomba düzenekleri ve bomba yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Polis evin bodrumunda yaptığı aramada bomba yapımında kullanılan 4 adet elektirikli fünye, 3 adet sigara paketi içine hazırlanmış RDX tipi patlayıcı madde, çok sayıda örgütsel içerikli doküman ve yasak yayına el koydu. 19 yaşındaki üniversite öğrencisi S.K'nın daha önce İzmir'de gerçekleştirilen 4 bombalama olayının faili olarak gözaltına alındığı ancak delil yetersizliğinden dolayı serbest bırakıldığı öğrenildi.

Ege Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Hemşirelik Bölümü öğrencisi olan S.K.'nın Bornova ilçesindeki bazı alışveriş merkezlerine molotof kokteyli ile saldırıda bulunduğu, Ege Üniversitesi kampüsünde yaşanan olaylarda kamu malına zarar verdiği ve yasa dışı örgütün propagandasını yaptığı iddia edildi. Daha öncede Ege üniversitesi de yaşanan olaylar nedeniyle göz altına alınan ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan S.K' nın kullandığı bomba düzenekleri ile Türkiye'de ilk kez karşılaşıldığı öğrenilirken, zanlının yakalanmaması durumunda sigara paketi içine hazırlanan bomba düzenekleriyle geniş çapta tahribata neden olacak eylemler gerçekleştireceği öğrenildi. Üniversite öğrencisi S.K. emniyetteki sorgusunun ardından bugün sabah saatlerinde mahkemeye sevk edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön