KADIN

Sigarayı bırakmasanız bile 3 günde ciğerlerinizi temizleyebilirsiniz

Sigarayı bırakmasanız bile 3 günde ciğerlerinizi temizleyebilirsiniz

Üç günde nefes kalitenizin artışına şahit olun!

Akciğer sorunları sigara içenlerin yanı sıra sigara içmeyenleri ve çocukları da etkileyebiliyor. Sigara içenler en hassas grup olsa da bu tarif herkes için hazırlandı. Sadece üç gün içinde akciğerlerinizi nikotin ve katran dahil tüm toksinlerden temizleyecek.

Detoks sürecini yavaşlatabileceğinden, akciğer temizliği için bu tekniği kullanmadan iki gün önce süt ve süt ürünlerinin tüketilmemesini hatırlatmak önemli.
Akciğer detoksunuzun ilk gününden önceki akşam, yatmadan önce bir fincan bitki çayı için.

Akciğer detoksunuza başlayın!

1. Sabah kahvaltı etmeden önce 300 ml suya iki limonun suyunu sıkın ve için.
2. Gün boyunca 300 ml ananas ya da greyfurt suyu (hangisini tercih ederseniz) için. Biraz maden suyu da ekleyebilirsiniz. Ananas ve greyfurt, akciğerlerinizi temizlemek için size yardımcı olacak antioksidanlar açısından zengindir.
3. Kahvaltı ve öğle yemeği arasında 300 ml taze sıkılmış havuç suyu için. Havuç, detoksu da uyaran kan alkalizasyonunu etkiler.
4. Öğle yemeği sırasında, 400 ml potasyum açısından zengin meyve suyu için. Pancar, maydanoz, domates, incir, badem vb. potasyum içeren gıdalardan.
5. Yatmadan önce 4 ml kızılcık suyu için. Kızılcık vücudunuzun, akciğerlerinizdeki bakterilerle baş etmesine yardım edecek.
6. Detoks döneminde her gün 20 dakikanızı sıcak banyoda geçirmelisiniz. Terleme vücudunuzun deri yoluyla toksinlerden kurtulmasına yardımcı olacak.
7. Okaliptüs yağı da detoksun en büyük destekçilerinden. Bir tencerede biraz su ısıtın ve içine 5-10 damla okaliptüs esanslı yağ ekleyin. Sonra başınızı bir havluyla örterek tencerenin üzerine yerleştirin ve su soğuyana kadar buharı içinize çekin.

Kaynak

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Eee Ben bunları hazırladım gün bitti
Geri Dön