HABER

Siirt'te terör operasyonu

Siirt'te terör örgütüne yönelik operasyon düzenlendi

Siirt'te sabah saatlerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında örgüte yardım ve yataklık ettikleri gerekçesiyle 10 kişi gözaltına alınırken, Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak ifadesi alınmak üzere adliyeye çağırıldı.

Siirt'te 15 Şubat öncesi terör örgütü yandaşlarına yönelik operasyon başladı. Öcalan'ın Türkiye getirilişinin yıl dönümü olan 15 Şubat'a eylem gerçekleştirecekleri gerekçesi ile Siirt Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) ekiplerince sabah erken saatlerinde il merkezinde eş zamanlı çok sayıda operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonlar kapsamında daha önce Terör örgütü propagandası yaptıkları gerekçesi ile 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılar, Siirt Devlet Hastanesi'ne zırhlı

araçlarla getirilerek burada yapılan sağlık kontrolleri ardından ifadeleri alınmak üzere Siirt Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüler.

Öte yandan, Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak ifadesi alınmak üzere adliyeye çağırıldı. İfade vermek üzere saat 11.00 sıralarında belediye meclis üyeleriyle birlikte adliyeye gelen Başkan Sadak, adliyeye neden geldiğini soran gazetecilere, neden dolayı çağırıldığını bilmediğini, ama daha önce Siirt'te gelen Ahmet Türk ile alakalı olabileceğini düşündüğünü ifade ederek, bu konuda birçok parti yöneticisinin ifadesi alındığını söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön