HABER

Şike davasında sürpriz tahliye

Şike soruşturması çerçevesinde tutuklanan ünlü isimlere tahliye kararı.

Şike davasında sürpriz tahliye

Şike soruşturması kapsamında tutuklu bulunanlardan aralarında Tayfur Havutçu, İbrahim Akın ve Serdar Adalı'nında aralarında bulunduğu 8 kişi tahliye edildi. Aziz Yıldırım'ın tahliye isteği red edildi.

[

****](http://vi9.mynet.com/iddianame_tam_metin.pdf)

[**

**](http://haber.mynet.com/gulden-sike-aciklamasi-606417-politika/)

[**

**](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/sike-operasyonunda-3.-dalga---sikede-yeni-sok-5-tutuklama/8103/210277/sayfa/13/)

[

****](http://haber.mynet.com/neslihan-havutcunun-mutluluk-gozyaslari-606420-guncel/)

Serbest bırakılanlara yurtdışına çıkış yasağı da konuldu.

93 sanığın olduğu soruşturmaya ilişkin iddianame cuma günü kabul edilmişti. İlk duruşma 14 Şubat'ta yapılacak.

  1. Korcan Çelikay,
  2. İbrahim Akın,
  3. Serdar Adalı,
  4. Tayfur Havutçu,
  5. Ümit Karan
  6. Abdurrahman Yakut
  7. Ahmet Ateş
  8. İskender Alın

Seyir yasağı kalktı

Duruşma silivri cezaevinde duruşma salonunda görülecek. 68 şüpheli hakkındaki statlara giriş yasağı da kaldırıldı. İbrahim Akın, İskender Alın, Ümit Karan, Korcan Çelikay, Cengiz Demirel, Doğan Ercan, Emmanuel Emenike, Fatih Akbaba, Gökçek Vederson, Hikmet Karaman, Mahmut Boz, Mehmet Şen, Mustafa Ulaş Ortakkaya, Serdar Kulbilge, Sezer Öztürk, Şükrü Ongan, Zafer Önder İpek, Sercan Yıldırım, Murta Şahin veTayfur Havutçu'nun seyir yasağı da kaldırıldı.

[Şike davasında sürpriz tahliye](http://haber.video.mynet.com/detay/Sike_davasinda_surpriz_tahliye/1387960/ "Şike davasında sürpriz tahliye") | [video.mynet.com](http://video.mynet.com "http://video.mynet.com") **TAHLİYENİN GEREKÇELERİ** Şike davasında verilen tahliye kararının gerekçeleri "**Atılı suçun mahiyeti**" "**Mevcut delil durumu**" "**Tutuklulukta geçen süre**" "**Yasanın değişiklilik hali**" olarak belirtildi. **HAVUTÇU BEŞİKTAŞ'IN BAŞINA GEÇEBİLECEK** Seyir yasağı kalkan statlara giriş yapabilecekler. Tayfur Havutçu istenmesi durumunda Beşiktaş'ın başına geçebilecek. **TUTUKLU SAYISI 23'E İNDİ** 3 Temmuz'da başlayan soruşturma kapsamında aralarında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da olduğu toplam 31 kişi tutuklanmıştı. Son tahliyelerle birlikte tutuklu sayısı 23'e indi. **GÖZLER KÖŞK'TE** Sürpriz tahliyeler yaşanırken gözler Köşk'e çevrildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün veto ettiği Şike Yasası aynen Köşk'e gönderilmişti. Yasa aynen geçtiği için Gül'ün bu kez veto hakkı bulunmuyor. Ancak Gül yasayı Anayasa Mahkemesi'ne veya referanduma götürebilir. **Vederson'un yasağı kalktı** Bursasporlu Gökçek Vederson'un yasağı kalktı. Bu akşamki Fenerbahçe maçında teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın görev vermesi halinde forma giyebilecek. **8 tahliye borsayı şenlendirdi** Şike soruşturması kapsamında tutuklu bulunan 8 ismin tahliye edilmesi kararının ardından İMKB'nin işlem gören tüm spor hisselerinde çok sert yükselişler yaşandı. Beşiktaş hisseleri 10.69 yükselişle tavan yaparken, Fenerbahçe hisselerinde yükseliş yüzde 7.45'e, Galatasaray hisselerinde yükşeliş ise yüzde 8.04'ü buldu. Trabzonspor hisseleri ise yüzde 3'ten fazla değer kazadı. [ ****](http://cevaplar.mynet.com/anket-sorulari/besiktaslilar-sikeden-kurtulduguna-gore-sikenin-asil-adresi-fenerbahce-mi/6046)
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 228 yorum
BAKIN KİM MİŞ ŞİKECİ ŞİKEBABASI AZİZ VE YANDAŞLARI
aziz şikeyi babanla yaptı her halde. Abi hayat kadını suçlu değilde bir ona giden suçlu gibi oldu bu iş. O zmn paşa paşa kabul edin hepinize kocayız :D gelçi ağzınızlada söylüyorsunuz yormaya gerek yok ..
onların yerinde olsam şikeye devam ederim, nasılsa birşey olmaz.??
dur aziz daha karpuz kesicektik. nereye böyle
aziz daha biyere çıkamaz bostanı kesecekler daha :))
Geri Dön