HABER

Silah içinde İncil şifreleri

Amerikan ordusunun Iraklı ve Afgan askerleri eğittiği silahların üzerinde, İncil'den ayetlerin numaraları çıktı.

Silah içinde İncil şifreleri
Silahın üreticisi Trijicon şirketi, misyonerlik amacıyla silahların seri numaralarının içine şifreler gizlediğini kabul etti.
Afganistan ve Irak işgalleri sırasında başta Evanjelist Başkanı George W. Bush olmak üzere, Neo-con’ların ve üst düzey komutanların Hristiyanlığa atıf yapan sözleri nedeniyle “Haçlı ordusu” suçlamaları yapılan Amerikan ordusu, yeni bir olayla sarsıldı. ABC kanalı, ABD ordusunun Afgan ve Iraklı askerleri eğittiği, ayrıca bu ülkelerdeki askerleri tarafından da kullanılan binlerce silah üzerinde Hristiyan ve misyonerlik propagandası olduğunu ortaya çıkardı. Merkezi Michigan’da bulunan Trijicon adlı bir şirket tarafından üretilen silahlara, yine şirket tarafından bir seri numarası veriliyor. Ancak bu silahlardaki seri numaraların gelişi güzel değil, İncil’deki ayetlerin numaralarını gösterir şekilde seçildiği belirlendi. Örneğin bir otomotik tüfeğin seri numarasında 2COR4:6 yazıyor. Bu da Korintoslular’a İkinci Mektup’un 4’üncü bölüm, 6’ncı satırı anlamına geliyor. Burada da “Çünkü, ’Karanlıktan ışık parlayacak’ diyen Tanrı, İsa Mesih’in yüzünde parlayan kendi yüceliğini tanımamızdan doğan ışığı bize vermek için yüreklerimizi aydınlattı” yazıyor. Bir diğer silahın seri numarası ise JN8:12. Bu da John 8’inci bölüm 12’nci ayet anlamına geliyor, burada da “İsa Mesih onlara dedi ki ‘Ben dünyanın nuruyum; benim ardımdan gelen asla karanlıkta yürümez, ama hayat nuruna sahip olur” yazılı.
ABC’nin konuştuğu Trijicon şirketinin satış müdürü, seri numaralara İncil’den bölümler gizlediklerini kabul etti. Şirketin Güney Afrikalı Evanjelist Hristiyan Glyn Bindon tarafından kurulduğunu ve onun isteğiyle bu ayetleri yazdıklarını, bunda da yasadışı birşeylerin olmadığını söyledi. Ancak Amerikan Ordusu’ndaki din özgürlüğünü savunan Dini Özgürlükler Derneği (Military Religious Freedom Foundation) sözcüsü Michael Weinstein, bu uygulamanın ABD Anayasası’na aykırı olduğunu savundu. Weinstein, “Zaten Afganistan’da ve Irak’ta bizi Haçlılar olarak görüyorlar. Bu silahlar, Mücahitlere ve Taliban’a ’Bakın işte bizi İsa’nın silahları vuruyorlar’ deme hakkı veriyor” diye konuştu. Trijicon, 2008 yılında orduya 100 milyon değerinde silah sattı. Geçen yıl ise bu rakam 33 milyon dolarda kalsa da, şirketin orduyla uzun süreli ve yaklaşık 660 milyon dolar değerinde bir antlaşması bulunuyor.
**İŞTE TÜFEKTEKİ ŞİFRE ÖRNEĞİ**
Afganistan’da hem ABD askerleri hem de Afgan askerler tarafından kullanılan bu otomatik silahın seri numarasında “2COR4:6” yazıyor. Bu da İncil’in Korintliler’e İkinci Mektup bölümünün 4’üncü alt bölümünün 2’nci satırını gösteriyor.


Geri Dön