HABER

Silah zoruyla tecavüz ve gasp

Silah zoruyla tecavüz ve gasp

Ankara'da isimleri çok sayıda tecavüz ve gasp olayına karıştı. Ankara'nın çeşitli yerlerinde, çok sayıda tecavüz ve gasp gerçekleştirdikleri iddia edilen 3 kişi hakkında ilk dava açıldı. Şüphelilerin, 27 yıl 10'ar aydan 60'ar yıla kadar hapisle cezalandırılmaları isteniyor.

Cumhuriyet Savcısı Adnan Şahin tarafından hazırlanan iddianameye göre, mağdurlar Z.Y. ve O.A, 21 Aralık 2008'de saat 22.30 sıralarında Konya-İstanbul Yolu varyantı TBMM 80. Yıl Hatıra Ormanı içerisinde otomobilde otururken, şüpheliler Berhan U, Süleyman K. ve Ferhat B. otomobilin camına ateş etti.

Kırılan camdan sprey sıktıktan sonra mağdurları silah zoruyla otomobilden indiren şüphelilerin, cebinden 30 TL para ile cep telefonunu aldıkları O.A'yı otomobilin bagajına kilitledikleri bildirildi.

Mağdur Z.Y'yi ise sürükleyerek kendi araçlarına bindirdiği ileri sürülen şüpheliler, Berhan U. tarafından kiralanan Önder Mahallesindeki eve gitti. İddianamede, Berhan U, Süleyman K. ve Ferhat B'nin tecavüz ettikleri kadını daha sonra otomobile bindirerek evden gönderdikleri ifade edildi.

İddianamede, Berhan U, Süleyman K. ve Ferhat B'nin nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, cinsel saldırı, ızrar ile 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanununa muhalefetten, 27 yıl 10'ar aydan 60'ar yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

Dava, Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek. Bu arada, şüphelilerden "evrakta sahtecilik" suçundan hükümlü olan Berhan U'nun, Şubat 2008'de Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumundan firar ettiği öğrenildi.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler