Silahlarını bırakıp kaçtılar! Çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK) Fırat'ın doğusunun terör örgütlerinden arındırılmasına yönelik başlatılan 'Barış Pınarı Harekatı' planlandığı gibi devam ederken, Rasulayn'da Suriye Milli Ordusuna bağlı Hamza Tümeni askerlerinden kaçan teröristlerden geriye kalan silah ve mühimmatlar görüntülendi. Tümendeki SMO askeri, 2'nci Tabur 2'nci Tümen olarak, PKK/PYD/YPG'li teröristlerin kaçarken geride bıraktığı silah, mühimmatlar ve askeri malzemeleri paylaştı.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu'nun birlikte yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı, etkin şekilde devam ederken, teröristler de çatışma bölgelerinde yer yer silah ve mühimmatlarını bırakarak kaçıyor. 228 teröristin etkisiz hale getirildiği harekatta, bu teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat da ele geçirildi.

silah 22

SURİYE MİLLİ ORDUSUNA BAĞLI ÖZEL KUVVETLERDEN KAÇARKEN BIRAKTILAR

Barış Pınarı Harekatı bölgesi içindeki Rasulayn'da teröristlerle mücadele eden Suriye Milli Ordusuna bağlı Hamza Tümeni'ne bağlı özel kuvvetlerden kaçan teröristlerden geriye kalan silah ve mühimmatlar görüntülendi. Suriye Milli Ordusuna bağlı bir asker, dünün tarihini vererek konuştuğu görüntülerde, ele geçirilen silah ve mühimmatları gösteriyor. Söz konusu asker, yere serilen silah ve mühimmatları işaret ederken, Arapça olarak "2. Tabur 2. Tümen olarak PKK'dan ele geçirdiğimiz silah ve mühimmatlar" ifadesini kullanıyor. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
halen eski silahlar ele geçiriliyor ! Bize o amerikanın verdiği ağır silahlar lazım ‘vurun kardeşlerim o silahlar ellerinde patlayana kadar vurun acımayın merhamet etmeyin
bu operasyonda ne kadar hızlı olursa turk ordusu okadar kâr.
Bu nasıl habercilik alt tarafı 3-4 adet silah.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler