HABER

Silahlı 6 kişi genç kızı kaçırdı

Osmaniye'de anne ve babasının gözleri önünde silahlı 6 kişi tarafından kaçırılan genç kızdan 25 gündür haber alınamıyor. Çaresiz kalan aile, kızlarının hayatından endişe ediyor.

Silahlı 6 kişi genç kızı kaçırdı

Edinilen bilgiye göre, olay, Osmaniye merkeze bağlı Cevdetiye beldesinde meydana geldi. Hayvancılıkla uğraşan Taşar ailesi, yaklaşık 25 gün önce Osmaniye'nin Cevdetiye Beldesi'ne gelerek Karataş Mahallesi'nde çadır kurarak yerleşti. Baba Abdurrahman Taşar (52), kaldıkları çadırlardan yaklaşık 200 metre uzaklaştığı sırada, transit marka bir minibüs çadırlara yaklaştı. Omuzlarında silah olduğu ileri sürülen 3 kişi anne Fatma Taşar'ı (54) "Bu kurbanlıklar sizin mi? Biz kurbanlık almaya geldik" diyerek lafa tuttu.

Bu esnada diğer 3 kişi ise 18 yaşındaki kızı Nurhayat Taşar'ı zorla araca bindirerek olay yerinden uzaklaşmaya başladı. Eşinin, kızının kaçırıldığını söyleyerek çığlık attığını fark eden Abdurrahman Taşar, koşarak yerden aldığı taşları hızla gitmekte olan araca atarak müdahale etmek istedi. Bunun üzerine zanlılar, minibüsü baba Taşar'ın üzerine sürerek kaçtı.

Kaçırılan kızları Nurhayat'tan 25 gündür hiç haber alamadıklarını söyleyen Anne Fatma Taşar, "Ben kızımı istiyorum. Kızım silahlı kişiler tarafından gündüz vakti kaçırıldı ve yaklaşık 1 aydır haber alamıyoruz. Artık hayatından endişe duymaya başladım, ne olur yetkililer kızımı bulsun" dedi.

5 çocuklarından evin en küçüğü olan kızlarının 4. sınıfa kadar okuduğunu söyleyen Baba Abdurrahman Taşar ise, "Kızımı kaçıranlardan birisi uzaktan tanıdığım ve 30-35 yaşlarında olan Halil G. adında bir kişi. Bu şahısla daha önce hiçbir husumetimiz veya yakınlaşmamız olmamıştı. Sadece Aydınlı olduğu için tanışmışlığımız var. Diğer şahısları ise hiç tanımıyoruz. Kızımın kaçırıldığı gün Osmaniye'ye giderek cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundum. Ancak aradan 3 haftayı aşkın bir süre geçmesine rağmen kızımdan hiçbir haber alamadık. Devletimizin yardımını bekliyoruz. Kızımın ölü ya da sağ olarak bulunmasını istiyorum" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön