Silahlı saldırganı biber gazıyla püskürttüler

BURSA (İHA) - Bursa'da bir pastaneye silahla ateş eden saldırgan, işyeri sahibi tarafından biber gazıyla etkisiz hale getirildi. Pastaneye oğluyla gelen vatandaş ise, oğlunu üzerine kapanarak kurşunlardan korumaya çalıştı.

Edinilen bilgiye göre, merkez Osmangazi ilçesinde Birol Şafak'a (40) ait pastaneye müşteri gibi gelen N.Ş. (33), belindeki silahı çıkarıp etrafa ateş etmeye başladı. Pastanedeki işçiler Kemal Bektaş (33) ve Hüseyin Aydın (45) tezgahın altına saklanırken, oğluyla birlikte pastaneye giren bir kişi, 5 yaşındaki oğlunu üzerine kapanarak kurşunlardan korumaya çalıştı. Bu sırada camiden dönen ve pastanenin kapısında saldırganla burun buruna gelen işyeri sahibi Birol Şafak, üzerine doğrultulan silaha rağmen saldırganın yüzüne biber gazı sıktı. Dışarıya çıkan saldırgan, Şafak'a ateş etse de biber gazının etkisiyle isabet ettiremedi. Zanlı, olay yerinden kendisini bekleyen özel bir otomobile binerek kaçtı. İşyeri sahibi Birol Şafak ise, levyeyle kovaladığı saldırganı bir motosiklete binerek takip etmeye çalıştı. Olaydan sonra iş yeri sahibi, kamera kayıtlarını alarak polise başvurdu. Polisin iş yerinde yaptığı incelemede duvarda ve tezgahta 5 adet kurşun deliği tespit edildi.

Aynı şahsın 1 sene önce de başka şahıslara iş yerini kurşunlattığını iddia eden Birol Şafak, "Bu adamlar benden haraç istiyor. Vermeyince bu yollara başvuruyorlar. Bu şahıslar daha önce yakalandı. Bir gün bile geçmeden serbest bırakıldı. Mahkeme 1.5 yıldır devam ediyor. Bu süre içerisinde serbestçe dolaşıyorlar. Böyle Avrupa'ya uyum yasası olmaz. Burada can güvenliğimiz yok. Artık çalışamaz duruma geldik. Biber gazı olmasa belki şimdi hayatta olamayacaktım. İçeride çocuklu müşteriler vardı tek tesellimiz can kaybımızın olmaması" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler