Silivri önlemleriyle ilgili flaş açıklama

DHKP-C terör örgütünden tehdit içeren ihbar bilgisi ve bunu Sakız Adası'nda yakalanan örgüt üyesi ile patlayıcı maddelerin doğrular nitelikte olması üzerine yoğun güvenlik önlemleri alındığı öğrenildi

Alınan bilgiye göre, İstanbu 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yönelik bir ihbar geldiği, bunun ardından geçen günlerde Sakız Adası'nda bazı patlayıcılarla birlikte terör örgütü DHKP-C üyesinin yakalandığı ifade edildi.

Söz konusu ihbar ile Sakız Adası'nda yakalanan şahsın ismi ve patlayıcıların mahiyetinin örtüştüğü kaydedildi.

Mahkeme heyetinin de bu nedenle Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi çevresinde geniş güvenlik önlemi aldığı belirtildi.

Bu arada, daha önceki duruşmalarda şiddet içeren bazı olayların meydana geldiği, bazı avukatların da "burayı yıkacağız, dağıtacağız" ile mahkeme heyetine yönelik şiddet içeren ifadeler kullandığı bildirildi.

Öte yandan jandarmanın, "cezaevi şartlarına göre arama yapılacak" şeklindeki talimat üzerine, avukatları duruşma salonuna alırken ayakkabılarına kadar aradığı öğrenildi.

Ayrıca Avukatlık Kanunu'nun, duruşmalarda inzibatı ilgilendiren durumlarda avukatların salonlara aranarak alınabileceğini düzenlediği belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
botu da hükumet ayarlamıştır... kılftır bu yasağa..
Diğer taraftan Türk Silahlı Kuvvetlerinde her görev yücedir, ulvidir. Türk Silahlı Kuvvetleri; yasalara olduğu kadar halkımızın örf, adet ve değerlerine de daima saygılı ve bağlıdır.''
Diğer Haberler