Silivri’de kırmızı alarm!

Ergenekon Davası'nda bugün kararın açıklanması beklenen duruşma öncesi Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan duruşma salonu ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Saatler 12:00'ye geldiğinde sanıklar salona alındı. Sanıklardan 15 dakika sonra mahkeme heyetinin gelmesiyle duruşma başladı.

SANIKLAR ALKIŞLARLA SALONA ALINDI

Ergenekon'da saat 12:00 olduğunda karar duruşması için sanıklar salona alındı. İlker Başbuğ, Mehmet Haberal, Mustafa Balbay'ın da aralarında bulunduğu sanıklar, izleyici bölümünde bulunan milletvekillerinin alkışları arasında salona girdi. Tutuklu sanık Emekli Albay Hasan Atilla Uğur, Türk bayrağı açtı.

BALBAY: SICAK BİR SONBAHAR GELİYOR

Salona giren Balbay, "Biz, kendimizi halkın adaletine teslim ediyoruz, bizi bugün halktan kopardılar, ama başaramayacaklar. Sıcak bir sonbahar geliyor, herkes hazırlansın. Bugün verilecek hüküm, mahkemenin hükmüdür, biz bunu kabul etmiyoruz. Artık halkına karşı miting düzenleyen bir iktidar var. Şu anda kendi yarattıkları korkudan korkuyorlar. Şu anda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, hükümet ve Anayasa Mahkemesi, hukuku katletmektedir. Biz 4-5 yılda nasıl direniyorsak, öyle direnmeye devam edeceğiz. İnanıyorum ki, artık gelecek bizimdir. Mahkemenin hükmünü kabul etmiyoruz" diye seslendi. Bu sırada salondan, "Her yer Silivri. Her yer taarruz" sloganları atıldı.

İzleyici sırasında bulunan Gülşah Balbay eşi Mustafa Balbay'a "Karar ne çıkarsa çıkarsa çıksın yanındayız" diye seslendi.

Bunu fark eden jandarma görevlileri, Gülşah Balbay'ın salonun dışına çıkmasını istedi. Bu duruma tepki gösteren aralarında Muharrem İnce ve Ali Köktürk'ün de bulunduğu CHP'li milletvekilleri, Gülşah Balbay'ı salonun arka kısmına aldı.
Bu sırada bir astsubay CHP'li milletvekillerine , "Burayı hep sen karıştırıyorsun. Gerginlik çıkartıyorsun. Bunu bilerek mi yapıyorsun" diye bağırarak tepki gösterdi. Bunun üzerine astsubay salondan ayrıldı. Gülşah Balbay'ı, CHP milletvekillerinin kartsız şekilde salona soktuğu öğrenildi.

Bu arada avukat Celal Ülgen'in de aralarında bulunduğu bazı avukatlar, tutuklu sanıklar ile avukatlar arasında görev yapan jandarmayı protesto ederek masaların üzerine çıktı.

DURUŞMA BAŞLADI

Sanıklardan yaklaşık 15 dakika sonra mahkeme heyetinin yerini almasıyla duruşma başladı. Duruşmaya, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal, İlker Başbuğ, Tuncay Özkan, emekli orgeneraller Hurşit Tolon ve Hasan Iğsız ile Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 63 tutuklu sanık katıldı. Duruşmaya, tutuklu sanıklar Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) tedavi gören Yüksek Askeri Şura kararıyla emekliliğe sevk edilen Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile avukat Serdar Öztürk katılmadı.

Duruşmada, şu anda avukatların yoklamasıyla devam ediyor.

OTOBAN YOLLARI DA KAPATILDI

Silivri'de bugün karar beklenen Ergenekon Davası öncesi polis ve jandarma ekipleri İstanbul ve Çorlu yönünden cezaevine çıkan tüm otoban yollarını ve gişeleri beton ve çelik bariyerle kapattı. Kınalı gişelerinde birer polis ve jandarma TOMA aracı ile çok sayıda jandarma ekibi hazır bekletiliyor.

Duruşma salonunun bulunduğu Silivri Cezaevi'nin önüne tarlalardan gitmeye çalışanlara da jandarma ekipleri izin vermiyor.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin talimatı üzerine izleyicilerin alınmayacağı bugünkü duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatlar, milletvekilleri ve basın mensupları katılabilecek.

Sivil toplum örgütlerinin çağrısı üzerine vatandaşlardan da katılım olabileceği düşüncesiyle güvenlik güçleri, cezaevinin çevresinde önlemleri artırdı.

Güvenlik görevlileri, TEM karayolu Kınalı bağlantı yolunu bariyerlerle çift yönlü trafiğe kapatırken, duruşmayı izlemesine izin verilenler ve görevliler, yerleşkeye E-5 karayolu bağlantısından giriş yapabiliyor.

Ümraniye’de el bombalarının bulunmasının üzerinden 6 yıl geçti. Ve Türkiye tarihinin en büyük davası olarak nitelenen, 275 sanıklı Ergenekon’da karar günü geldi çattı. Silivri Cezaevi ve çevresinde, bugün görülecek Ergenekon davasının karar duruşmasına yönelik hazırlıklar, günler öncesinden başladı.

Olası olaylara nasıl müdahale edileceği, hangi jandarma ekibinin nerede duracağı planlandı. Asker dün öğle saatlerinden itibaren Silivri Cezaevi’nin etrafına, önceden yerleştirilen barikatları sıklaştırdı. Barikatların başına nöbetçi askerler konuldu. Güvenlik önlemleri de dün en üst seviyeye çıkarıldı. Pek çok ilden takviye komando birlikleri Silivri Cezaevi’nde konuşlandı. Silivri Cezaevi’ne giriş yolu bariyerlerle kapatıldı. Jandarmalar gazeteci, avukat ve milletvekilleri dışında kimsenin geçişine izin vermedi. Askerler yol üzerinde bulunan çukur ve boş tarlaları ise eğitimli köpekler ve dedektörlerle aradı. Tarlada çalışanlara kimlik kontrolü yapıldı.

D-100 Karayolu üzerindeki Silivri Cezaevi girişinden, yaya olarak cezaevine gitmek isteyen yaklaşık 50 kişilik gruba jandarma ekipleri izin vermiyor.

CHP’Lİ 9 MİLLETVEKİLİ SİLİVRİ’DE

- CHP’li 9 milletvekili sabah 07.00’den itibaren Silivri Cezaevi’nin önündeydi. Milletvekilleri Emine Ülker Tarhan, Malik Ecder Özdemir, Veli Ağbaba, Emre Köprülü, Ali Özgündüz, Akif Hamza Çebi, Bülent Tezcan, Umut Oran ve Süheyl Batum saat 08.30’da mahkemeye girdi ve mahkeme heyetiyle görüşmek istedi. Ancak heyet vekillerle görüşmedi.

CHP’Lİ HAMZAÇEBİ’YE JANDARMA SERVİSİ

Ergenekon Davası karar duruşmasını izlemek için Kınalı TEM gişelerinden geçiş yapmak isteyen CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi de beton bariyere engeline takıldı. Yolun kapatılması nedeniyle otomobille giriş yapamayan Akif Hamzaçebi, jandarma ekiplerinin servis aracıyla duruşma salonuna götürüldü. Buna tepki gösteren CHP’li Hamzaçebi, herkesin mahkeme salonuna girişlerinin engellendiğini belirterek şöyle dedi:
"Böylesi terörü, hak, hukuk engellemeyi, Türkiye Cumhuriyeti’nin çok partili hayatımızda ilk kez görüyoruz. Bunun kabul edilmesi mümkün değildir. Sonucu önceden belirlenmiş olan bir kararı, mahkemeyi bugün izleyeceğiz. Silivri’de insan hakları, evrensel hukukun temel ilkeleri ayaklar altına alınmıştır. Adil yargılama, masuniyet karinesi çiğnenmiştir. Anayasa’mıza, kanunlarımıza göre, hiç kimse hükmen sabit oluncaya kadar, mahkeme kararıyla kesinleşene kadar suçlu ilan edilemez. Ama Silivri’de yapılan mahkeme karar vermeden, tutuklu kişilerin suçluluğudur. Onlar suçlu ilan edilmiştir. 12 Eylül döneminin işkencelerinin o dönemin sert uygulamalarının yerini bugün, savcı iddianameleri almıştır."

JANDARMADAN EYLEMCİLERE BARİYER RİCASI

Kınalı TEM gişelerine gelen yaklaşık 50 kişilik grup, bariyerlere vurarak içeri girmek isteyince, jandarma görevlisi Yarbay 'Rica ediyoruz, sizi geriye alalım. Biz size gidin demiyoruz ama bariyerlere dokunmayınız' diye megafonla anons yaptı.

VEKİLLERLE JANDARMALAR ARASINDA GERGİNLİK ÇIKTI

Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun elinde atel vardı. Atel nedeniyle x-ray cihazı ötünce bir jandarma milletvekilinin eline dokunarak, “Efendim tekrar geçmeniz gerekiyor” diye uyardı. Askerin milletvekiline dokunması üzerine Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, “İndir o elini” diye bağırdı. Ahmet Çörtoğlu da kendisine dokunan jandarmaya dönerek, “Mertse, erkekse bir AKP milletvekilinin elini tutsun da görelim bakalım” diye bağırdı. Araya giren milletvekilleri Emre Köprülü ve Ahmet Çörtoğlu’nu sakinleştirdi.

JANDARMANIN FİŞLEME KAMERASI

Jandarma ekipleri duruşma salonunun girişine sabit bir kamera yerleştirdi. Kameranın başından teknisyen bir asker vardı. Kamera duruşma salonuna girenleri tek tek görüntüledi. Saat 09.30’da İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu duruşma salonuna girdi. Jandarma kamerası ile karşılaşan Ümit Kocasakal, “Neyi çekiyorsunuz? Kayda alamazsınız. Bir problem varsa tutanak tutun. Beni kayıt altına alamazsınız. Bu suçtur. Konusu suç oluşturan emri uygulayamazsınız” diye bağırdı.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da kameranın karşısına geçerek, “Çekin beni” dedi ve kameraya şunları söyledi: “Bu yaptığınız suçtur. Mahkemeye girenleri jandarma şu an fişliyor. Bu suçtur. Görevinizi hukuka aykırı yapmayın.”

DURUŞMA SALONUNDA İLGİNÇ BİR İSİM

Ergenekon duruşmasına sanık yakınlarının girmesi mahkeme emriyle yasaklanırken, davanın belki de en acıklı hikayesinin başrol kahramanı, henüz neyle suçlandığını bile bilmeden ölen Kuddusi Okkır’ın eşi duruşma salonundaydı. Bir milletvekili tarafından içeri alınan Sabriye Okkır şunları söyledi: ''Beni duruşma salonuna almak istemiyorlar. Eşimin bu davadan dolayı ölümüne sebep oldular. Cezaevinde tedavi ettirmedikleri için. Madem sanıklar arasında benim eşim yok. O zaman izleyiciler arasında olup, eşimin ne için öldüğünü kulaklarımla duymak istiyorum. Eğer mezardan çıkartıp getiremiyorlarsa yerine duruşmaya ben girerim. Dirisine saygıları olmadı. Ölüsüne olsun.''

X-RAY’DE AYAKKABI GERGİNLİĞİ

Duruşma salonunun kapısına konulan x-ray cihazına gireceklerin ayakkabıları dahi çıkartıldı. Avukatlardan Celal Ülgen bu uygulamaya karşı çıkınca bir anda jandarma ekiplerinin arasında kaldı. Kısa süreli fenalık geçiren Celal Ülgen’e ambulansta oksijen verildi. Avukat Azmi Uluğ da x-ray cihazından geçerken ayakkabısını çıkartmak istemedi. Jandarmalar ısrar edince avukat Uluğ bu durumun tutanakla tespit edilmesini istedi. Azmi Uluğ’un hemen arkasından gelen Alparslan Arslan’ın avukatı Oğuz Kayran da ayakkabısını çıkartmak istemedi. Oğuz Kayran, “Mahkemenin kurucu unsuruyum ben. Heyeti çağırın” diye bağırdı. Jandarmayla bir süre tartışan iki avukat ayakkabılarını çıkartmadan içeri girdi. Duruşma salonunun kapısında bekleyen avukatlar, “Avukatlara karşı tutum değişmezse içeriye girmeyeceğiz. İçeridekilerin de dışarı çıkmasını isteyeceğiz” diyerek mahkeme heyetine mesaj gönderdi. Mahkeme heyetinin “avukat aramaları için esneklik gösterin” talimatı üzerine jandarmalar avukatlardan ayakkabılarını çıkartmasını istemedi.

TUTUKLANIRIZ DİYE VALİZLERİYLE GELDİLER

Davanın tutuksuz sanıklarından bazıları duruşma salonunun önüne çok erken saatlerde geldi. Bazı tutuksuz sanıkların ellerinde, “tutuklanıp cezaevine gönderilebilirim” diye küçük valizler vardı. Tutuksuz sanıklardan Fatma Sibel Gürcihan ve Behiç Gürcihan çifti de valizleriyle duruşma salonu önünde bekleyenler arasındaydı. Mahkemenin hukuksuz davrandığını ileri süren Fatma Sibel Gürcihan, sanık yakınlarının içeri alınmamasını eleştirerek, tutuklama kararı çıkması ihtimaline karşı valizleriyle geldiklerini söyledi.

SİLİVRİ HAVA SAHASINA YASAK

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, bugün Silivri semalarını kapsayan özel bir NOTAM yayınladı. Bölge özel görev dışındaki tüm hava araçlarına kapatıldı.

Havacılar için bilgi notu olarak adlandırılan NOTAM’a göre, 02:00’den akşam saat 18:00’e kadar Silivri Cezaevi merkezli 7 deniz mili (12,9 kilometre) çapındaki bir hava sahasında uçak ve helikopterler dahil tüm hava araçlarının uçuşu yasaklandı. Notamtr.com sitesinden alınan bilgiye göre, yer seviyesinden başlayan yasak, 3 bin feet yani yaklaşık bin metre yüksekliğe kadar geçerli.

Bu yasaktan muaf hava araçları arasında Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı hava araçlarının yanı sıra Sağlık Bakanlığı’na hizmet veren hava ambulansları ile yangın söndürme uçak-helikopterleri bulunuyor.

POLİS MÜDAHALE ETTİ, TARLA YANDI

Polis tarlalardan kaçarak Silivri Cezaevi’ne gitmek isteyen göstericiler müdahale etti. Atılan biber gazi fişekleri kuru otları tutuşturdu. TOMA göstericilere müdahale etmeyi bıraktı ve çıkan ateşi söndürmeye çalıştı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Kırklareli ve Balıkesir Şubesi üyesi yaklaşık 100 kişilik grup otobüslerle bariyerler önüne gelerek sloganlar attı. Bariyerlere vurarak açılmasını isteyen grup ile jandarma görevlisi yarbay arasında sözlü tartışma yaşandı. Yarbay, megafonla eylemcilere seslenerek sadece bariyerlere dokunmamalarını istedi ve şu anonsu yaptı: “Sevgili vatandaşlarımız lütfen sakin olalım. Buradan ayrılmayın ama bariyerlere lütfen dokunmayın. Rica ediyoruz, sizi geriye alalım. Biz size gidin demiyoruz ama bariyerlere dokunmayınız" Grup bir süre daha slogan attıktan sonra geldikleri otobüsle geri döndü. Bazı eylemcilerin bariyerler önündeki bekleyişi sürdü.

MAHKEMEDEN 6 MADDELİK YASAK KARARI

Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde görülen Ergenekon davasının karar duruşması için sadece jandarma ve polis ekipleri değil, mahkeme heyeti de günler öncesinden hazırlıklara başladı. Ergenekon davasına bakan 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hasan Hüseyin Özese, üye hakimleri Hüsnü Çalmuk ve Sedat Sami Haşıloğlu, 2 Ağustos’ta aldıkları 6 maddelik kararla yasaklar listesi hazırladı. O kararda şu ifadeler yer aldı:

Yargılama sürecinde meydana gelen şiddet içerikli ve duruşma düzenini ağır bir şekiled sekteye uğratan yargılama görevini etkileme ve önleme sonucunu doğurucu bir çok olay, mahkememize ulaşan somut bilgiler taşıyan ihbar yazısı içeriği, 05.08.2013 günü daha önce de belirtildiği üzere duruşma yapılmayıp sadece kararın tefhim edilecek olması dikkate alındığında, duruşmaların yasalara uygun olarak sorunsuz ve güvenli bir şekilde yürütülmesi için aşağıdaki gibi karar almak gerekmiştir.

1- 05.08.2013 tarihinde duruşma salonuna izleyici alınmamasına

2- Tutuklu sanıkların cezaevinde getirilmesini müteakip, tutuksuz sanıkların duruşma salonuna alınmasına, duruşma salonuna x-ray cihazından geçmek ve herhangi bir sinyal verdirmemek kaydıyla tutuksuz sanıklar, mahkememizde kayıtlı ve kolluğa listesi teslim edilen katılan vekilleri ve müdafiiler, milletvekilleri, mahkememize işlemleri bildirilen baro temsilcileri, sarı basın kartı sahibi basın mensupları sırasıyla salona alınmasına

3- 05.08.2013 tarihinde kararın tefhimi yapılacağından sanık müdafilerinin beraberlerinde dizüstü bilgisayar ve benzeri cihazlarını duruşma salonuna sokmalarına izin verilmeyeceğine, Salona alınacak tüm kişilerin CMK’nın 183. maddesine göre, adliye binası içerisinde ve duruşma başladıktan sonra duruşma salonunda her türlü sesli veya görüntülü kayıt veya nakil olanağı sağlayan aletleri sokmalarına izin verilmeyeceğine, aksine hareket etmeye teşebbüs edenler hakkında gerekli inzibati tedbirler ve TCK’nın 286. maddesine göre adli süreç işletileceğine

4- Sanıkların yargılama süreci boyunca müdafiliğini üstlenmiş avukatlar dışında duruşma salonuna avukat giremeyecek olup, ilgili avukatlar kolluk ve mahkeme görevlisine gerekli kimlik kartı ibrazı sonrası içeri alınacağına,

5- İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’nca kendi mevzuat hükümleri ve belirtilen kurallar çevresinde gerekli tedbirler alınmasına, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı ve Silivri Ceza ve Tutukevi idaresinin tutukluların nakli duruşma salonunun hazırlanması gibi hususlarda gerekli işlemleri yapmasına, Tereddüt edilen hususlarda kovuşturma mahkemesinden talimat alınması, idari işlemler ile ilgili olarak da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurulmasına

6- Gereği için İstanbul ve Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılıklarına, İStanbul Valiliği’ne, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne ve İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’na sözlü veya yazılı olarak bilgi verilmesine, Oy birliğiyle karar verilmiştir.

SARI BASIN KARTI OLMAYAN GAZETECİLERİN GEÇİŞİNE İZİN YOK

Yerleşkeye giriş yapılan noktada akşam saatlerinden itibaren önlem alan jandarma ekipleri, sarı basın kartı olmayan gazetecilerin de geçiş yapmasına izin vermiyor. Duruşmayı izleyecek milletvekilleri, avukatlar, sanıklar ve basın mensupları kimlik kontrolünün ardından yerleşkeye alınmaya başlandı.

Gece yarısından itibaren cezaevi sapağında toplanan bir grup da İstiklal Marşı'nı okudu. Çeşitli sloganlar atan gruptakiler, yerleşkeye girişlerine izin verilmemesini protesto etti.

Gazetecilerden alkışlı ve ıslıklı protesto

- Jandarma ekipleri mahkemenin aldığı 6 maddelik yasak kararını gerekçe göstererek, gazetecileri 5’erli gruplar halinde içeri alacaklarını bildirdi. Gazeteciler 5’erli gruplara ayrıldı. Basın kartları, Basın Yayın Enformasyon Müdürlüğü’nün internet sitesinden tek tek kontrol edilecekti. Ancak gazeteciler dakikalarca içeri giremedi. Gazeteciler durumu her 5 dakikada bir alkışlar ve ıslıklarla protesto etmeye başladı.
- Saat 08:00'i geçtiğinde gazeteciler de içeri alınmaya başladı.
- Duruşmadan bir gün önce bir çok ilden takviye jandarma komando timleri Silivri’ye geldi. Geceden itibaren de polis ekipleri Silivri’ye gönderildi.

TOMA VE ÇEVİK KUVVET GELDİ

Seyyar tuvaletlerin kurulduğu bölgeye, sabahın erken saatlerinden itibaren çöp kamyonu, iş makinesi, itfaiye, su tankerleri, TOMA ve çok sayıda otobüsle çevik kuvvet ekibi geldi.

Şehir dışından gelen polislerin ise şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan firmalara ait otobüslerle bölgeye ulaştığı görüldü.

ASKERİ HELİKOPTER HAREKETLİLİĞİ

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi üzerinde 5 dakikalık keşif uçuşu yapan bir askeri helikopter, yeniden cezaevi sınırları içine indi. Öte yandan askeri araçların cezaevine takviye kuvvet getirdiği görüldü.

İstanbul Mahkemenin Ergenekon Davası'nda kararını açıklamasına bir gün kala Cezaevi ve çevresindeki güvenlik önlemleri de artırılıyor. Bugün ilk kez bir askeri helikopterin cezaevi üzerinde uçtuğu, ardından kampüs sınırları içine iniş yaptığı görüldü. Helikopterin uçuşu yaklaşık 5 dakika sürdü. Öte yandan her geçen saat artırılan güvenlik önlemleri kapsamında askeri araçlarla Silivri Cezaevi'ne takviye askeri kuvvetlerin de sevkedildiği görüldü. Takviye kuvvet taşıyan araçlar cezaevi sınırları içine giriş yaptı. Cezaevi dışında TEM otoyolundan cezaevine giriş güzergahındaki jandarma önlemleri de sürüyor.

CEZAEVİ ÇEVRESİNE SİVİL VATANDAŞLAR ALINMIYOR

Ergenekon davasının karar duruşması için alınan güvenlik önlemleri kapsamında, TEM Otoyolu ile D-100 Karayolu'ndan cezaevine giden yollarda sivil vatandaşların girişine izin verilmiyor.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Ergenekon davasının karar duruşmasına izleyici alınmayacağı kararı üzerine Silivri Cezaevi çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

İstanbul ve diğer illerden Silivri Cezaevi'ne gelmek isteyen vatandaşların bu bölgeye girmelerine izin verilmiyor. Jandarma görevlileri, TEM Otoyolu'ndan ve D-100 Karayolu'ndan cezaevine giden ara yolların başına aramna ve kontrol noktaları oluşturdu. Bu noktalarda avukat, basın mensubu ya da görevli olmayan kişilerin geçmelerine izin verilmiyor. Görevli olan kişiler ise kimlik kontrolünden sonra içeri alınıyor.

İngiltere'den Ergenekon davası sanıklarına destek vermek için geldiğini belirten Şermin Şendal da kontroller sırasında otobüsten indirilerek içeri alınmadığını söyledi. Türk Bayrağı şekli verilmiş tişörtü ve ay yıldız kolyesi ile Şendal, "Haklı dava için. Özgürlük için. Cezaevinde yatan paşalarımız, askerlerimiz, aydınlarımız için geldim. Cezaevine yolcu taşıyan toplu taşıma aracında kimlik kontrolü yapan jandarma görevlileri, pasaportuma bakarak beni indirdiler." dedi.

Şendal, yargılamayı yapacak olan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından duruşmaya izleyici alınmayacağına ilişkin karardan haberdar olmadığını söyledi. Şendal, "Kuzey Kıbrıs pasaportuyla İngiltere gibi bir yerden geliyorum, onlar bir sorun çıkarmıyor. Burda pasaportuma bakıp beni otobüsten indirdiler. Bir suç işlemedim ki. Hatam ne?" diye konuştu.

DHA -CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 288 yorum
ALLAH CC askerlerimizin polisimizin savcılarımızın hakimlerimizin yardımcısı olsun bu düzen bilmez nizam bilmez ülkeyi inanan insanları sevmeyen herşer fırsatda ayaklanan zavallılar artık edep edinin vede uslanın burası israil degil yeter artık
Allah senin gibi dingoların duasını kabul etseydi ağzına hergün kuyruk yağardı. haksızlığa zorbalara dua etmek için sebebin ne o. çocuğu.
sende inanan inanmayan diye toplumu böldün ya helal olsun. peki eski hükümetler inanmıyordu ya. onlar senin akp gibi ülkeyi bölmedi. pkk ile mücadele etti. hani inanıyorsun ya neden vatanı parçalatıyorsun.. inançlısınız ya. neden deniz fenerinde yolsuzlukları örtpas ettiniz. neden hortumlamaları yaptınız. neden vatanın hazinelerini yabancılara peş keş çektiniz.
lan koyun mee leme. samanını ye sus.
Demokratik ülkelerde yargılama halka açık yapılır.Silivri hakimleri kararı Türk Milleti adına veriyorlarsa,millette mahkemeyi izletyebilmeli.Ancak orada yargılamadan ziyade adeta intikam alınıyor Cumhuriyetçi ve Atatürkçü yurtseverlerle sanki hesaplaşıyorlar.Ben bir vatandaş olarak silivride tutsak edilen aydınların hiçbirinin suçlu olduüuna inanmıyorum.Onlar benim gözümde birer kahraman
Sen kimsinya..çapulcu sabaha kadar rakı masalarında..devlete küfreden yobazlardan oldugun belli
SEN GÖZLERİNE BİR BAKTIR.UZAĞI GÖRMÜYOR GALİBA.
Kahraman dediğinn köpekler bu vatanı kim bilir kaç keZ sattılar
SAÇMA!!!! BENİM GÖZÜMDE DE onlar VATAN HAİNİ.. eee nolacak şimdi?
SANA GÜLDÜM.AMA AĞZIMLA DEĞİL
Sakız Adasında Bulunan Silahlar Orayı Yerle Bir Etmek İçinde Açsınlarda Katliammı Olsun Saçma Düşünce Sistemi İçindesiniz.
Olum bunlar darbeci anlamiyosun sen.nasil anlatsam.hah hani baban anne ne darbeyi vurdu sen oldun ya.iste millete vuracaklardi o darbeyi you understand!
Tıpkı menderes zamanında olduğu gibi, tıpkı TSK 1960 ve 1980 yıllarında iki kez yönetime el koyduğunda ki gibi ve hatta 1971 ve 1997 yıllarında ise hükümeti istifaya zorladığında ki gibi, tıpkı bir avuç inancı olmayanların özgür ama inancı olan milyonlarca insanın yaşam hakkı elinden alındığı gibi ne garip değil mi? ve şimdi senin gibi demokrasi fukaralarının gözünde bunlar kahraman olsa ne olmasa ne ...
Demokratik ülkelerde bazı basın-yayın kurumları haftalarca 7/24 halkı, karar günü mahkemeyi basalım diye çağrıda bulunmaz....Yaparsa bu şekilde karşılık verilir...
Deniz Gezmiş de kahramandı.
allah yardımcınız olsun cocuklar chp lilere dikat edin ortalığı karıştırmayı çok seviyorlar
ruhi sizin efendileriniz chp den değil ip den korkuyorlar...hatırlatayım dedim :D
Ülkenin düştüğü duruma bakar mısınız. Kanun yasa dinlemeyen bir grup her olayda keyfi hareketlerle ortalığı karıştırıyor ve adına da özgürlük, demokrasi diyor.
Tıpkı yıllar önce türbanlıların yaptığı gibi dimi.Türban akp nin kullandığı siyasal bir simgedir.
özgürlük ve demokrasi sizin neyinize... şeyhleriniz, partinizin vatan haini yöneticileri, başbakanızın etrafındaki yalaka danışmanları sizlerin yerine düşünüyor.. beyinsiz aptal..
ne kanunu lan lavuk cezaevinde mahkemi olur dallama
Bu grup AKEPE değil mi?
yasa mı zalimin yasası. sen de zalimlerin bilinçli yada bilinçsiz yalakasısın...
mavi bere helal sana komando adaleti koruma göreevinizi yerine getirin zorba sokak oyuncularına geçit vermeyin...
Meğer askerden nefret eden ne kadar çok insan varmışş..!12 eylül veya diğer darbelerin hangisini içeride olanlar yaptı? Hiçbirini ama 8 yıl boyunca AKP ile birlikte çalışan bir komutana sen nasıl teror örgütü kurucus diyebilirsin...o zaman sende terore yardım yataklık yaptın??Hukuk iktidarın sevgilisidir , bu hep böyle kalacaktır...!
allahın pislikleri askeri karalyan sizin şerefsiz basınınıza sesiniz çıkmadı zamanında akseri sevmeyenmiş askerler silivride yargılanıyor sizin gibi pisliklerle aynı nefesi aldığım için midem bulanıyor..
eskerler yapmazda o vatanı milleti ülkesini korur korlar APK açık alenen salmadımı haburdan davul zurnayla ne çabuk unutuldu pkk desdet çıkan yargılamadan salan onlara imkan salayan şuçlu olmuyormu AKP kendi yapdılarını askere mal ediyor çamur at izi kalsın umarın şehit kanlarında bogulurlar vijdansızlar.
Senin mantığına .....yımm ben
askerine sahip çıkmak için oraya gelenleri askerle püskürtecekler mantığa bak hele..
ağzına sağlık...ama bazı anlaması olmayan insanlar anlayamıyor...chp nerelerine ne yaptıysa...
kendin söylüyorsun işte.demekki gelenler askeri korumak için değil olay çıkarmak için.28 şubatta yüzlerce subay askerlikten atıldı nerdeydiniz.sorgusuz sualsiz.binlerce astsubay,uzman eşi ,bacısı ,annesi başı kapalı diye YAŞ kararları ile sorgusuz sualsiz atıldı.nerdeydiniz asker dostları o zaman
2007 yılında ABD-tayyip görüşmesinde düğmeye basılmış, ulusalcı ve kuzey kürdistana dolayısıyla BOP'a karşı olan silahlı kuvvetleri yönetim kadrosu tek tek hapse atılmıştır.. bu senorya önce kurgulanmış, yalan deliller hazırlanmış, bazen bunu yaparken açıklar da verilmiş ama mahkemeler bunları görmek istememiştir. örneğin 2003 yılına ait olduğu idda edilen bir belgenin 2007 de kullanılmaya başlanan bir word yazımı ile yapılmış olması, ilk sözde ergenekon baskınında bulunan bombalara ait video görüntülerinde daha dava açılmamış olmasına rağmen polislerin ergenekondan bahsetmesi gibi..
sen kesin cia git başkan olursun bu kurguyla
sana yürekten yürekten katılıyorum kardeş gerçeklerden bahsediyorsun. Ama bunu makarnacı bulgurcu kömürcü kesim göremez çünkü onların gözleri kör, kulakları sağır, dilleri lal oldu birinin devamlı mitinklerinde dediği gibi.
vay be durumu anlayamamışız seni okudum tamam dedim. meğer biz olayları yanlış biliyormuşuz.. adını yazsaydın bari ABD sevdalısı nic'ine bak şunun. ne kadar amerikan hayranı olduğun nic'inden belli
Cumhuriyetin hiçbiR döneminde TÜRK bayraklılaraa bu kadar saLdırıLmamıştıı..ATATÜRK sevgisinee ilke ve inkılaplarına TÜRKLÜĞE hiç bu kadar yoBazCa saldırıLmamıştıı..
Cumhuriyet tarihide g.tü sıkışınca bu kadar bayrağa sarılan çapulcu sürüsü görmemişti. Bu vatan bu bayrak hepimizindir sizin kötü emellerinize alet olamaz hiç bir zaman...
MİLLİ ŞEFİNİZ..ATATÜRKÜN..ÖLÜR ÖLMEZ..PARADAN RESMİNİ KALDIRMASI..DEVLET DAİRELERİNDEN..ATA NIN RESİMLERİNİ..KALDIRIP..KENDİ RESİMLERİNİ KOYMASIDA DAHİLMİ...SÖYLEDİKLERİNE..
albayrakmurat ve eye4u,yövmiye ne alıyosunuz buraya girip yorum yapmaya,yorumlanacak bi tarafı olmayan bu komediye,ee yan taraftaki pkk haberlerindede görmek isteriz sizleri hani vatan seversinizya,orayada yazın iki satır bişeyler yahu,adamlar kürdistan die bağırıyor,kan gölü yaparız dior,iki kelam cevaplayıverinde hadlerini bildirin onlarında..YERSE TABİİ
Bu olağanüstü güvenlik önlemleri kime karşı?
vatan hainlerine karşı
tabi ki köpeklerin koltuklarından olmaması için
sen bunca halka vatan haini diyorsan eğer o zaman imralıdaki ve pkk bayraklarla artık ulu orta dolaşan kesim senin gözünde vatansever yani. Görücez halinizi pkk şehre indi artık. yazıklar olsun senin gibilere...
vatanını seven herkese karşı
mahkemeyi sabote etmek isteyen CHP zihniyetine karşı, malum önceki duruşmalarda hiç olay çıkarmadılar!!!
Silivride paşalar var destekleyenler vatan haini. İmralıda Terörist başı var görüşenler barış sevdalısı AKP hükümeti.
Şükürler olsun ki bu ülkede darbecilerin yargılandığını da gördük
evet silivridekilerin destekçileri dhpkc yani polisi arkasından vurarak şehit eden yıllardır yurtdışında birçok vatan evladını şehit eden bombacı terör örgütü.neymiş silivridekileri zorla çıkartacaklarmış sonra ne yapacaklar beraber operasyon yani silivridekilerin maşaları yani bun lar terör örgütü.Türkiyeyi kaosa sürüklemek
insanlar orada adil yargılanmıyor rezil adam neden bunu yazmıyorsun ne alakası var ilker başbuğun dhkpc ile
evet sana aynen katılıyorum, hani vatanını çok sevenler silivride idi, demekki o örgütlerle işbirliği yapanlarda silivride o anlaşılıyor
dhkpc terör örgütü silivri mahkemesine teşekkür etmek için silivriye gelecek galiba.terör örgütlerinin yıllarca uğraşıpta baş edemediği komutanları bu mahkeme içeri attı yargılıyor.büyük ihtimallede müebbet verecek.dhkpc bu günü bayram ilan eder.pkk lılar zaten zafer sarhoşluğunda buna dhkpc de katılır.
Ne tür alkollü içki kullanıyorsun? Ben her gün bir yetmişlik içerim ama senin kadar şuurumu yitirmedim.senin içtiğin şey ne menem şeymiş böyle ya
bugün yeni bir çağ başlayacak.10 yıl önce başladığı gibi.pisliklerden vatan hayinlerinden arınmış ciğeri beş para etmez allahın lanetlediği içimizdeki yahudilerden kurtulacağız.aydınlık ve herkezin birbirine güvenle bakacağı mutlu ve huzurlu yarınlar inşallah.
RTE en büyük yahudi dir. Siyonizmin kurucusu Teoder Herz adına verilen, en büyük madalya boynundadır. Tarih boyunca 11 kişiye verilmiş ve RTE hiç bir müslüman a verilmemiştir.
SİZ İSTEDİĞİNİZ KADAR BÖĞÜRÜN AKP Cİ DANALAR. ADALETİN BİTTİĞİ YERDEYİZ. PAÇANIZDAN LÖMBÜR LÖMBÜR PİSLİK AKIYOR. ÖZGÜRLÜK SIFIR, DEMOKRASİ SIFIR.. GEZİ NEDEN YAŞANDI HİÇ ANLAMAMIŞSINIZ. BU ÜLKE ÇOK DAHA BÜYÜK GEZİLERE GEBE.. AKP ÜLKEYİ TARUMAR ETTİ.
Palavrayı kes çapulcu
şuursuz öküz...çapulcu parçası...nerenızı yırtarsanız yırtın bitti saltanatınız...artık yok devrım yok evrim yok ınkılap yok şu bu yok...bundan sonra salya akıtcaksınız sadece inlerinizde.....
he he tamam haklısın...
ya bu vatanı sattınız attınız diyen sözüm ona (çorbacılar diyorum ben onlara)28 şubatın hemen öncesi israil den icazet alanları hiç görmezsiniz,gözleriniz kör kulaklarınız sağırdı heral ozaman.
hadi lan ne israili falan sen israilden madalya alanlara bak .bu iktidar memleketi ne hale getirdi görmüyormusun hala daha 28 şubat falan diyorsun.pkk zafer naraları atıyor dağa taşa bpaçavrasını asmaya başladı şehitlerimizin kanı yerde kaldı.vatan severler hapiste sen hala akp yalakalığı yapıyorsun.bari şu mubarek günde biraz namuslu olun.
lan lun diye senin ağzınla konuşmak terbiyem dışı 28 şubat öncesi icazet aldımı almadımı ona cevap ver,ayrıca üç beş lavuk şehit gelmiyor diye üzülmeye başladı sende onlardanmısın?
TEK KELİME İLE YAZIK HALKTAN KORKAN İKTİDAR ONA KULAK TIKAYAN BİR İKTİDAR ÜLKEYİ UÇURUMA GÖTÜRÜYOR BAŞKA BİR YERE DEĞİL BU KADAR YATIRIM YAPILIP BU KADAR ÜLKE İYİ NOKTAYA GELDİ (SİZE GÖRE ) SAYGI DUYUYORUM AMA HALKA DA KULAK KABART EN İYİSİNİ BEN VE %50'İM BİLİR GERİSİNİ AT ÇÖPE MANTIĞI KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL
savaş mı çıkmış be, pkk ya bile bu kadar önlem alınmıyor anlaşılan haksızlık düzmece ortaya çıkmış, korku başlamış... sonrası gelir... ilk önemli çatlakta tayyip satılır toto gibi ortada kalır,,
nedir bu TÜRKLÜĞE düŞmanlık...din degişir ırK degişmeZ..
bakış açına sifonu çekiyim emi....yargılananlar türkçü, yargılayanlar şeriatçi öylemi......karşısındakini kendisi gibi görürmüş mahluk....siz yıllarca türklüğün bayrağın atatürkün evrimlerin devrimlerin klişe sözlerin inanışların arkasına sığınarak zulmettiniz...zulüm görenlerede şeriatçi dediniz...daha çok çırpınırsınız siz...elit burjuva tabaka şimdi yargılanırken ihtilallerle yıllarca seni süründürmüşken sana noluyosa köylü memet ağa onuda anlamış değilim...onları en son savunacak sınıfsın sen bunu unutma.....
DİNSİZİN ETTİĞİ DENSİZLİK...
BİR ASKERİMİZİ SUBAYIMIZI BİLE DESTEKLEYEMİYOR İNSANLAR VAY BE NE GÜNLRE KALDIK..
hukuksuzluklarına halkın askerini siper ediyorlar........haksızlıklarını biliyorlar ve korkuyorları ondan
Chpliler askeri göreve çağırıyordu işte asker görevde :)
SİZ İSTEDİĞİNİZ KADAR BÖĞÜRÜN AKP Cİ DANALAR. ADALETİN BİTTİĞİ YERDEYİZ. PAÇANIZDAN LÖMBÜR LÖMBÜR PİSLİK AKIYOR. ÖZGÜRLÜK SIFIR, DEMOKRASİ SIFIR.. GEZİ NEDEN YAŞANDI HİÇ ANLAMAMIŞSINIZ. BU ÜLKE ÇOK DAHA BÜYÜK GEZİLERE GEBE.. BUNDAN SONRA BİR MUTSUZSAK SİZİDE MUTSUZ YAPACAĞIZ AKP Cİ DANALAR.
sana sadece acıyorum
Sen bu ülkede oratlığı karıştırmaktan bahsediyorsun. Bu ülke karışdı diyelim. İŞte ozaman söz hakkı bize doğar ve kaçacak delik ara derim cem p.çi. Allah şahit ozaman şuandaki gibi sükûnet ve sabırla durmayız. Bu ülkeyi sizin gibi dinsiz imansız kişilere bırakacağımızı sanıyorsan sen geri zekalısı ozaman
ADINI BİLEN ADAM KOYMUŞSUN AMA Bİ S... BİLDİĞİN YOK SEN DEN ANCAK VATAN HAİNİ OLUR SEN KENDİNE ACI
tayyip beyi içeri tıkarken savcılara hakimler alkış tutacaksınız ankarada savcılar varmış diyeceksiniz sıra darbe yapan cinayet işleyene gelince karşı çıkacaksınız işte chp kılasiği
YİRMİ SEKİZ SUBAT..SÜRECİNDEDE..CHP ..MUHTURAYI HAKLI BULDUGUNU..AÇIKÇA SÖYLEYEREK..DARBEYE DESTEK VERMİŞTİR..YAŞANANLAR ORTADA...AP AÇIK..CHP VE ZİHNİYETİ BİR KEZ DAHA DARBECİ YÜZLERİNİ GÖSTERDİ...
Siz ki beylik sıfatını hak etmeyen birine yakıştıran cahil siz ki ülkesini karış karış satan adamı destekleyen işbirlikçi vatan haini siz ki bu sözde müslümanlara alet ve destek olarak Allahın katında hesap verecek kişiler ve yine SİZ ki okmŞ ya da okmmş bir makarna bir kömüre oynu stan zVallı insanlar.Adalet elbet bir gün tecelli edecektir.Unutmayın bugünlerin yarınlarınında olduğunu sizi yargılarken saçma sapan onlarca madde olmyack tek bir madde yargılnacksnz Milletin bölünmez bütünlüğüne ve CUMHURİYETE kastetmek ve yine unutlmmlıdır kİ BUGÜN PARA İÇİN VATANINI SATAN YARIN NAMUSUN SATAR...
İLKER BAŞBUĞ 14 YAŞINDA HARP OKULUNA GİRİP, GENELKURMAY BAŞKANLIĞINA KADAR YÜKSELDİ. EMRİNDE 700.000 ASKER VE SUBAY, TANKLAR, UÇAKLAR, SAVAŞ GEMİLERİ, FÜZELER... HERŞEY VAR. AMA O BOŞ ZAMANLARINDA SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ KURDU..KENDİ ORDUSUNU YIKMAYA ÇALIŞTI.. ERGENEKON DAVASI BÖYLE DİYOR.. ULAN BU KOMEDİYE İNANAN NE KADAR ÇOK DANA VARMIŞ MEMLEKETTE...
Türkiyenin bütünlüğünü savunan vatanseverler 5 yıldır tutsak durumda tek suçları iktidarın politikalarına karşı olmaları.bu bir siyasi davadır sonucuda belliidr ama er veya geç adalet yerini bulacaktır
İLKER BAŞBUG PAŞA ,SENİN GİBİLERE PAŞA DEMEYE DİLİM VARMIYOR. SEN GENELKURMAY BAŞKANI İKEN KENDİNİ KIRAL İLAN ETMİŞTİN...YANINA SENİN GİBİ DÜŞÜNEN DARBECİ ÜÇ BEŞ GENERAL ALIP ORUÇ REİS GEMİSİNDE DEVLETE BAGIRARAK MEYDAN OKUMUŞTUN..BU MİLLET SENİN BU DENSİZLİKLERİNİ UNUTMADI UNUTMAYACAK..CEZANI ÇEKECEKSİN...CEZAEVİNE GİRİNCE DUYGU SÖMÜRÜSÜ KENDİNE ACINDIRMAYA GİRDİN..VATAN MİLLET SAKARYA.
adalet yerını bulabılmesı ıcın ıcerdekılerı asmak lazım ama ıste ıktıdara karsı geldı dıye ıcerı genelkurmay baskanı alınabılırmı bıraz mantıkl konus
ERGENEKON'A TERÖR ÖRGÜTÜ ADINI KOYANLARIN ALLAH BELASINI VERSİN. TÜRK DÜŞMANLARI HAİNLER SÜRÜSÜ ALLAH BELANIZI VERSİN...
Cumhuriyetini vatanını ülkesini seven insanları yargılarken neden bu kadar korkuyorsunuz AKP ??? Öcalan yargılanırken bu kadar güvenlik nerdeydi???sizde bir korku almış başını gidiyor ama KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK hatırlayın arada
kokudan değil koçum...mahkemeye çapulcularıda alırsak mahkeminin karar vermesini engelleyeceklerdir..bu iş uzatmak istemiyoruz..daha temizlenmesi gereken masonlar var...
öcalanda kim? öcalanı Öcalan yapan işte içerdeki bu densizler. bunlar hainlerin başı.yalnız ilker paşa suçsuzdur ve bugün çıkacaktır hesabınıda soracaktır.gerisi cezalarını çekecektir.
senin yaşın kaç kardeş?öcalan yargılanırken akp diye bir parti bile yoktu.
ecevit, devlet bahçeli ve mesut yılmazın da yargılanmaları gerekir.O BM için etnik bölünmenin önünü açan kararlara attıkları imzalar için.Asmadıkları şerefsiz için.Onlara bu vatanın geleceğini neden sattıkları sorulmalı.Ve hesabıda alınmalı.Erbakanı halkı bölücülüğe teşvikten yargılayan, ama pkk lılara ses çıkaramayan cumhuriyet baş savcıları, anayasa mahkemesi başkanları ve heyet üyeleride yargılanmalı.Siz yargılayamıyorsanız, bu halk gün gelir yargılamadan asar.
Akıl var mantık var kim kimi suçsuz yere 1 kişi değil 10 kişi değil yüzlerce kişiyi içerde tutabilrki? derin devlet soruşturması adı altında yürütülen bu soruşturmayı sonuna kadar destekliyorum. dilerim ALLAHTAN haksız yere tutuklananlar bugün tahliye olur. hak etmiş olanlar cezasını bulur. bir gecekondu da 24 el bombasıyla başlayan dava demekki haklı yere bugünlere geldi. o bombalar türk ordusuna ait bir bomba nasıl olurda dışarıya sızar. işte tüm bunlar bir çok araştırılması gereken gerçeklerin önünü açmış oldu. HAKİMLER VE SAVCILAR ın adaletli tarafsız karar vermeleri dileğiyle..
DANIŞTAY SALDIRISI VAR..BOMBALAMALAR..CİNAYETLER..VE HÜKÜMETİ DEVİRMEK..
Olay öyle karışık ki. Evet, bir Ergenekon var. AB D güdümünde kurulan ve herşeyin üstünde kararlar alan bu örgüt var. Ama şuan bu davada yargılananlar bu örgütün üyesi değil diyor C.Ülgen. Bu adamlar sütten çıkmış ak kaşık mı bilemem ama Celal Ülgen'i dinlerseniz. Adam kimse birşey yapamıyor diyor. Bu davayı yöneten Ergenekonun ta kendisi diyor. Yaptıkları şey kendilerini aklamak. Ergenekonu bir çok gazeteci, araştırmacı 1995 li yıllarda dile getirmeye başladı. Yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı foyaları. Bülent Ecevit bile kendi ağzıyla bu örgüte geldim çarptım dedi.
danıştay saldırısını yapan da sizden.hemen punduna getirip ergenekon cu diye hallediverdiniz
İnşallah başına gelmez.Gelirse görürsün bak nasıl içeride tutuluyomuş.Adalet herkese lazım olacağı için adaletli olması lazım.
bir insanda panik başlamış ise her türlü gaddarlığı eziyeti yapmaya hazırdır. görünen o ki birilerinde panik değil sadece korkuda başlamış. kendinden emin olan güçlü olan bu şekilde davranmaz.
Kaç senelik davada türk milletini inandıracak, bu halkı ikna edecek somut delil çıkmaz mı? Hepsi tartışmalı hepsi sanal, bir tane gerçek inandırıcı bir delil çıkarın gösterin de insanlar ikna olsunlar bu işlere...
SİZ İSTEDİĞİNİZ KADAR BÖĞÜRÜN AKP Cİ DANALAR. ADALETİN BİTTİĞİ YERDEYİZ. PAÇANIZDAN LÖMBÜR LÖMBÜR PİSLİK AKIYOR. ÖZGÜRLÜK SIFIR, DEMOKRASİ SIFIR.. GEZİ NEDEN YAŞANDI HİÇ ANLAMAMIŞSINIZ. BU ÜLKE ÇOK DAHA BÜYÜK GEZİLERE GEBE.. AKP ÜLKEYİ TARUMAR ETTİ.
Halk darbe yapmasın diye recep karşısına askeri dikti ama korkunun ecele faydası yok sayın başbakan
ateş olsanız düştüğünüz yeri yakmazsınız,it ürür kervan yürür..
YAVUZ SULTAN SELİM HAN HZ LERİ ALEVİLERİ KATLETTİ DEDİLER,İRANLA BİR OLUP OSMANLIYI KİM ARKADAN VURMAYA ÇALIŞTI BUNU YAZMAZLAR...DERSİMDE KATLEDİLDİK DERLER KÜRT LERLE BİR OLUP ATATÜRK E İSYAN BAYRAĞINI AÇTIKLARINI SÖYLEMEZLER..... ŞİMDİDE %50 İLE BU ÜLKEYE BAŞBAKAN SEÇİLEN PARTİYE VE REJİME İSYAN BAYRAĞI AÇIP HALKI KIŞKIRTMA TELAŞINDA OLUYORLAR HADE HAYIRLISI 50 SENE SONRADA AKP BİZİ KATLETTİ DİYE TORUNLARI BAYRAĞI DEVRALIR........BU BÖYLE SÜRER GİDER...........
evet elkapo siz itsiniz kandırdığınız insanlarla yürüyorsunuz...ölüleri unutmamak lazım çok destekleri oluyor sandıkta :)
Gün gelecek ihtiyacı olanlardan esirgediğiniz Adalete sizin de ihtiyacınız olacak ey Muktedirin kapı kulları. ''Gün döner hesap döner keser döner sap döner'' Sakın unutmayın..!
keserin sapının döndüğü gündür bugün zaten. dünün rövanşıdır
Ekabir siz daha rövanşı görmediniz yakındır az kaldı gerçek rövanşın ne olduğunu anlarsınız yakında
ekanbir o keser değil kürek sapı dönücek bugünleri bize yaşatanlara bir taraflarına kaçıcak AKP HÜKÜMETİNİN
İMRALIDA BÖYLE GÜVENLİK ÖNLEMİ YOK BU PAŞALAR ÜLKESİNE CUMHURİYETİNE SAHİP ÇIKTI DİYEMİ YARGILANACAKLAR BİNLERCE ASKERİMİZİ ŞEHİT EDENLER İMRALIDAN TALİMAT VERİYOR PAŞALARIMIZ İÇERDE YARGILANIYOR BU NASIL İŞ
doğru bu pasşalar dı 1998 de post moder darbede zengin olasn değil mi sayın arkadaşım bu şerefsizleirn yüzünden kaç kişinin ocağı söndü bunu da böyele bil daha sonra askeriyenin tüm mallerını isrialden alan bu mililiyetçi bahsettiğin paşalardı demi cumhuriyetçilik bu olsa gerek demi sen git ağlama duavrında ağla başörtülü kadınuı yemin törenine alma sonra cumhuritewtci ol yavaş ol baba
Kampüs denen asalak senin başbakanın dünyanın en zengin liderlerinden hiç bunu soruladınmı başbakanlık maaşı ile bu şerbet olmadı hehalde açın gözünüzü koyun kafalar
Bu işler sırayla gün gelir erdoğan ve taifeside aynı muameleye maruz kalır;
türk cumhuriyetinin vatansever askeri din adı altında içeride tutulmasına . yaptırımlarına engel koymalarına karşıyım . bunu tutan kişide vatan hainidir. bu ülkede bircok siyaset gelmiş geçmiş olabilir. türk milletinin dini hiç bir zaman yönetim sistemide olmamıştır. biz hunlardan göktürklerden geliyoruz bizi biz yapan osmanlı degildir. soyumuz şamandı. islamda bir siyasi yönetim degildir. islam dini bir inançdır . bu ülkenin sonuda bencil araplar gibi olmasını istemiyorum. kendi gölgelerinden korkanbedevi kültürü ile yaşıyan bir toplum.
en güzel yorum sizin. parmaklarınıza sağlık
parasıyla deilmi neden otoyolları kapatıyorsunuz.türkiyeye zarar veren iki örgüt var pkk ve mafya bile bunların yavruları....ergenekon ve şuandaki antiergenekon.ikisininde birbirinden farkı yok ama türkiyeyi ele geçirmişler.
İLKER BAŞBUĞ 14 YAŞINDA HARP OKULUNA GİRİP, GENELKURMAY BAŞKANLIĞINA KADAR YÜKSELDİ. EMRİNDE 700.000 ASKER VE SUBAY, TANKLAR, UÇAKLAR, SAVAŞ GEMİLERİ, FÜZELER... HERŞEY VAR. AMA O BOŞ ZAMANLARINDA SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ KURDU..KENDİ ORDUSUNU YIKMAYA ÇALIŞTI.. ERGENEKON DAVASI BÖYLE DİYOR.. ULAN BU KOMEDİYE İNANAN NE KADAR ÇOK DANA VARMIŞ MEMLEKETTE...
Enver Paşa da vatanseverdi,ama ülkeyi bataklığa sürükledi.
bunlar oturuyorlar kahvede muhabbet ediyorlar Chopin_54 artık millet eskisi gibi saf değil...
İnşallah bu vatan hainlerinin hepsi müebbet alır.
duamiz o yönde...
İnşallah sahiplerinizinde sallandığı günleri göreceğiz
orda yapılan doğru bişey olsa halka açık yapılırdı
orada yapılanların yüzde 51 tarafından yapılıyor
Diğer Haberler