HABER

Şimdi de tazminat savaşı

Geçtiğimiz hafta yurt dışına çıkarken Beşiktaş yönetimi hakkında yaptığı açıklamalar ile topun ağzına gelen Fransız teknik adam Tigana olayların ardından avukatı Prosper Abeda'ya tam yetki vererek Beşiktaş Yönetim Kurulu ile görüşmesini istedi. Tigana, "Beşiktaş'la çalışmak istiyorum. Onlar benimle çalışmak istemezse tazminatımı ödemek zorunda" dedi.

Beşiktaş'ın Teknik Direktörü Jean Tigana, Fransız Avukatı Prosper Abeda'ya tam yetki vererek İstanbul'a gönderme kararı aldı. Fransız teknik adam, Prosper Abeda'ya verdiği yetkide "Bugüne kadar siyah beyazlı kulüpten 3 milyon 200 bin Euro aldım. Beşiktaş yönetimi ile çalışmak istiyorum. Geçen gün Başkan Yıldırım Demirören'e konuşmalarımla ilgili faks çektim. Siyah beyazlı kulübe büyük umutlarla geldim. Eğitimciyim. Biraz sabretmek gerek. Medyada çıkan haberler benim için önemli değil. Beşiktaş Yönetim Kurulu benimle çalışmak istemezse tazminatımı ödemek zorunda. Ben 2 Ocak'ta İstanbul'da olacağım ve antrenmanlara çıkacağım. Kimin ne söylediği beni ilgilendirmez" dedi.

Geleceği düşünüyorum
Siyah beyazlı takıma geldiği günden bu yana yönetimin de desteği ile takımda operasyon yaptığını kaydeden Tigana, Abeda ile yaptığı görüşmede şu ifadelere yer verdi:

"Beşiktaş'a geldiğim ilk gün başkan ve yönetim kurulu ile yaptığımız toplantıda ileriye yönelik çalışmalarımız ve projelerimizi konuştuk. İlk iki yıl Beşiktaş'ın başarısından ve şampiyonluğundan bahsedilmedi. Hatta şampiyonluk istenmedi. Geçen sezon Fenerbahçe'ye iki gol atan Sergen ile kaleci Cordoba, Tümer, Okan, Ahmet Hassan gibi oyuncuları göndererek genç bir ekip oluşturup, geleceğe yönelik çalışmalar içine girdim."

Beşiktaş'ın yeniden yapılanma projesinde yönetim kurulundan istediği tüm oyuncuların kadroya dahil edildiğini söyleyen Tigana sözlerini şöyle sürdürdü:

"Beşiktaş'ta yaşlı oyuncular ile işim olmadığını söyledim ve gelecek vaadeden yıldızları, İkinci Lig'den Burak ve Serdar Kurtuluş'u aldırdım. Avrupa'daki tüm kulüplerin peşinden koştuğu Arjantinli orta saha oyuncusu Delgado'yu Beşiktaş'a kazandırdım. İddia ediyorum, Delgado gönderdiğim Sergen'den daha fazla özellikleri olan oyuncu. Ancak sabretmek gerek. Geçirdiği sakatlıklar yüzünden sezon başından bu yana bir türlü istenilen performansı gösteremedi."

Ne olursa olsun istenmediği yerde kalamayacağını da sözlerine ekleyen Tigana, "Başkan Yıldırım Demirören iki gün Paris'te beni ikna etmek için uğraştı. Yöneticiler benden takımı gençleştirmemi istediler. Ancak takım sezon başında istikrarsız olunca eleştiriler başladı. Gençlerbirliği maçı sonrasında havaalanında yaptığım konuşma yönetimin hoşuna gitmemiş. Yönetim kurulu benimle çalışmak istemeyebilir. Çünkü olağanüstü kongrede üyelerine hesap verecek. Ben profesyonel bir teknik adamım. Avrupa'da bir çok takım peşimdeyken Türkiye'ye geldim. İstemezlerse yapacak bir şeyim yok" dedi.

Kaynak : Hürriyet

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön