HABER

Sincan Adliyesi’nde ikinci arama

Adalet Bakanlığı Müfettişleri, Sincan Adliyesi’nde Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından alınan TİB’deki inceleme kararı nedeniyle ikinci kez arama başlattı.

Adalet Bakanlığı Müfettişleri, Sincan Adliyesi’nde Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından alınan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’ndaki inceleme kararı nedeniyle, ikinci kez arama başlattı.

Sincan Adliyesi'ndeki aramanın devam ettiği saatlerde Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kaçmaz, “Bir hakim kozmik odayı arıyor. Ses çıkmıyor. Biz TİB deyince yer yerinden oynuyor” dedi.

“Bütün hakim ve savcılar baskı altında” diyen Kaçmaz, “Ben bir yerde Adalet Komisyonu Başkanıyım. Öncelikle ‘Biz şunun için geldik demeliler’ ve benim hala haberim yok Bana da ilginç geliyor; ama yargı her şeyi çözecek. Ama bana bir yerlere mesaj veriliyor gibi geliyor” değerlendirmesinde bulundu.

İzne ayrılacağını fakat, müfettişler geldiği için izne ayrılamadığını kaydeden Kaçmaz, şöyle dedi:

“Madem ihraçla yargılanıyorum. İhraç edeceklerse etsinler. Ben de görevimi yapayım. Hakimlerle ilgili bir sürü şikayet var. İkide bir Sincan Adliyesi. Sadece biz mi görev yapıyoruz? Ben karar alırken bu olaylardan etkilenmiyorum. Hiçbir şeyden de korkmuyorum. Kozmik odadaki arama kararını sizin takdirinize bırakıyorum. Bir hakim kozmik odayı arıyor, kimse bir şey demiyor; ama biz TİB deyince yer yerinden oynuyor.” (ANKA)

Geri Dön